Pardus hiçbir usb ile baglanan aygıtı algılamıyor

Pardus 19.4 sürümüne güncelldeim. Önceden çalışan concord marka C-13 model mousum güncelledikten sonra çalışmamaya başladı. Mouseun bozuk olduğunundüşündüm ve Microsoft wriless mouse 1000 model mouse kullandım gene olmadı. Aynı zamanda webcam imi de algılamıyor. Lütfen yardım edin. :pensive:

Edit:usb bellek ve mouse ı takınca şu hataları alıyorum :

sudo thunar
[sudo] password for doruk: 

usb portlarına bişey bağladıktan sonra:

thunar-volman: "usb" USB aygıt türü desteklenmiyor.
  1. edit: aynı işlemi 1 kez daha yaptım ve aldığım sonuçlar daha farklı çıktı.
    Not: kullandığım mouse ve flash bellek markaları 1 concord mouse, 1 eski bir toshiba flash bellek (enson kullandığım) ve bir alalı 1 ay olmuş sandisk cruzer blade alığım sonuçlar:

sudo thunar

thunar-volman: "/sys/devices/pci0000:00/0000:00:1d.0/usb2/2-1/2-1.1/2-1.1:1.0" dizininde bir sürücü bulunamadı..
     thunar-volman: "/sys/devices/pci0000:00/0000:00:1d.0/usb2/2-1/2-1.2/2-1.2:1.0" dizininde bir sürücü bulunamadı..

Aynı zamanda synpatics den sürücü de yükledim

yazıcımıda algılamıyor ben pardus’u windows 7 ile dual boot yapıyorum. windows 7 de çalışıyor

Reis farkettim ki 4 gündür kimse cevaplanmamış. Bunun için görüpte destek olabilecek halde olmayan herkes için özür dilerim. Ben de bilgili biri değilim. Senin için biraz bakındım. Şu linktede aynı sorunu yaşayan biri ve sorunun çözümü yazıyor. Umarım işine yarar. Why is USB not working in Linux when it works in UEFI/BIOS? - Unix & Linux Stack Exchange

deniyeceğim . sağol.

böyle de olmadı. farklı bi çözüm var mı?

Yardım Edebilecek yok mu?

dmesg çıktısı atabilir misiniz?

1 Beğeni

Dmesg çıktısı :
@sulincix

Benim usb gözükyor:

[  498.809640] usb 2-1.2: New USB device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=3
[  498.809644] usb 2-1.2: Product: Cruzer Blade
[  498.809647] usb 2-1.2: Manufacturer: SanDisk
[  498.809649] usb 2-1.2: SerialNumber: 4C530000231018103115
[  499.757578] usbcore: registered new interface driver usb-storage
[  499.792400] usbcore: registered new interface driver uas

ve ekliyim pardus windows 7 ve xubuntu triple boot yapıyorum

hocam pardusa tıkladığınızda arama yerine disk yazıp disklerde görüp göremediğinize bakarmısınız.

Teşkkür ederim ama thunar’a Usb belleğimin adını girincede açmıyor
ve disk yeri dediğiniz neresi?
Ve disklere giridiğimdede gözükmüyor.

Whisker menüde donatılar sekmesindeki Diskler uygulamasından bahsettiğini sanıyorum.

arama yerine disk yazınca çıkan disklerden bahsediyorum.

Canım gnome’a geçmek istedi. önceki pardus’daki tüm verileri sildim. Kurunca sorun çözüldü. Yinede çabalarınız için teşekkürler.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.