Pardus i3WM bip sesi kapatma

Xfce kullanırken şu komutu başlangıçta otomatik çalıştır şeklinde ayarlamıştım. xset b off
i3WM’ye geçtim, ancak otomatik başlatma (autostart) olarak nasıl ayarlarım, bip sesini nasıl kapatırım anlamadım.
Sil tuşu, delete, Tab ve birçok farklı yerde farklı tuşlarda bip sesi çıkartıyor cihaz.

1 Beğeni

Bu ses bir işletim sistemi yada Program ile start almıyor BIOS Setup ayarlarında hatırımda olduğu kadarıyla ek seçenekler kısmında yer alıyor örn. Bilgisayarınız FreeDos olduğu zaman bile bu seçenek etkinse bu sesi duymaya yinede devam edeceksiniz bu ses bir uyarı amaçlı boot zamanlaması için kullanılır özellikle görme engelli kişilerin işine çok yarıyor eğer böyle bir durumunuz yoksa pek faydasız bir özelliktir.

sudo nano /etc/systemd/system bip.service diye belge oluşturdum. İçerisine;

[Unit]
Description=Bip

[Service]
User=root
WorkingDirectory=/
ExecStart=/bin/bash -c 'xset b off'

[Install]
WantedBy=multi-user.target

kodunu ekledim. Sanırım çözüldü, bu işlemi yaptığımdan beri bip sesi işitmedim; inşallah olmuştur.

Yüksek ihtimalle Kod çalışmıştır. Pardus da aynı durumu denemediğim için kesin birşey konuşmak yerine olayın işleyişini size izah ettim umarım dediğiniz gibi olmuştur. Sorun devam ederse bilgisayar açılışında F7 ile Enter Setup üzerinden ayarı bulun ve kapatın.

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.