Pardus İçin Sınıf kontrol yazılım

Merhabalar. Aşağıdaki resimde görünen sistem için sınıf kontrol yazılımına ihtiyacım var. hangi yazılımı kurabilirim.
pardus

2 Beğeni

Okullarda eğitim amaçlı Bilgisayar Laboratuvarlarında veyon veya epoptes uygun gibi. Pardus depolarda mevcut.

3 Beğeni

Epoptes kullanıyorum, memnunum. Basit, pratik.

5 Beğeni

Türkiye’nin ilk ve tek eğitim odaklı Dağıtımını deneyin. Pardus şuan için bu konulara çok uzak.
Anadolu Panteri EBA Okul Laboratuarları için.
Geliştirilmesinde destek olabilirsiniz.

Veyon kurulumu ile ilgili aşağıdaki belgeyi inceleyebilirsiniz.

Veyon kurulumu

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim. Daha önceden kurmuştum fakat bir türlü diğer pcler ile iletişim kuramamıştım. meğerse ana makine adını yanlış yazıyormuşum. sizin adımları takip ederek sorunu çözdüm. Teşekkürler iyi çalışmalar. :slight_smile:

peki epoptesi etkileşimli tahtalara nasıl kurabilirim. aynı komutlar ile kuramadım.

Selamün Aleyküm @ortanca_samuray
Dağıtım haakında detaylı bilgi vermen yada tanıtım yapman mümkün mü acaba?

Anadolu Panteri EBA Okul sürümü okul idaresinin ihtiyaçlarına ve öğrenci ihtiyaçlarına cevap olarak pandemi döneminde ortaya çıkan bir fikirdi, devamı olarak Lab sürümü BÖTE öğretmenlerinin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlandı. Anadolu Panteri EBA Lab sürümü, okul sürümü gibi Debian EDU örnek alınarak geliştiriliyor. Anadolu Panteri EBA Lab, eski bilgisayarlarınızda kullanabileceğiniz ve hatta Sabit diski olmayan veya Tek Kart bilgisayarlar(RaspberryPi) ağ üzerinden açılış yaparak (Sunucu olarak Kurulu LTSP ile ) kullanabileceğiniz bir yapı. Bununla birlikte Dağıtımda Veyon Kurulumu hazır olarak gelmekte, öğrenci öğretmen yapılandırmasını ilgili belge ile yapılabilir. Sadece Bilişim eğitimi değil diğer eğitim (dersler) içinde uygulamalar mevcut. Akıllı Tahta Sürümü için Faz3’te sorun yok ancak Faz1 ve Faz2’de sürücü sorunu mevcut. Akıllı tahta sürümünde dokunmatik optimizasyonu ile uğraşıyorum. Farklı çözümlerle ilgili dene yanıl ile ilerliyorum. Destek olmak isteyen ve fikirlerini ve yaptıkları uygulamalara açığım. Hedef herkesin kullanabildiği basit bir arabirim.

1 Beğeni

@huseyin35 kardeş ben tahtaya da sorunsuz kurdum. Labdaki öğretmen bilgisayarından tahtaya bağlanıp yönetebiliyorum.

Akıllı tahta ekranında herhangi bir klasörü açıp F4 tuşuna bastıktan sonra açılan ucbirim ekranından öğrenci bilgisayarı için epoptes kurulum işlemleri yapıp sorunsuzca çalıştırabildim.

Ha şunu da ifade edeyim Ortanca samurayın bahsettiği Veyon programı daha iyi. Bir ara onu da kullandım. Onu da deneyebilirsin. Epoptes’e artık alıştığım için kullanıyorum, işimi görüyor.

Tahtada bu adımda kalıyorum. epoptes-client kurulmuyor.
Paket listeleri okunuyor… Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor
Durum bilgisi okunuyor… Bitti
Bunları düzeltmek için ‘apt-get -f install’ komutunu çalıştırmanız gerekebilir:
Aşağıdaki paketler karşılanmamış bağımlılıklara sahip:
epoptes-client : Bağımlılıklar: screen ama kurulmayacak
Bağımlılıklar: socat ama kurulmayacak
Bağımlılıklar: x11vnc ama kurulmayacak
Bağımlılıklar: xvnc4viewer ama kurulmayacak ya da
ssvnc ama kurulmayacak ya da
vnc-viewer
libx11-dev : Bağımlılıklar: libxdmcp-dev (>= 1:1.0.0-1) ama kurulmayacak
libxcb1-dev : Bağımlılıklar: libxdmcp-dev (>= 1:1.0.0-1) ama kurulmayacak
E: Karşılanmamış bağımlılıklar. ‘apt-get -f install’ komutunu paket seçeneği vermeden deneyin (ya da bir çözüm belirtin).
etapadmin@etap:~/Masaüstü/Yeni Dizin$

denedim hocam ama olmadı başka hatalar verdi.

Hocam ben yaz sonunda seminer haftasında kurmuştum, tahtada bu hatayı alıp almadığımı hatırlamıyorum. Size önerdiği komutu denediniz mi?

sudo apt-get -f install

Komutu ve çıktısını buraya yazar mısınız? Deneyimli arkadaşlar daha fazla yardımcı olabilir.

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.