Pardus imajını diğer pc lere kuramıyorum

Merhabalar Pardus Ailesi;
Bilişim Teknolojileri sınıfımda Windows 11 kullanıyorum. Tüm bilgisayarları Pardusa geçirme kararı aldım. Bilgisayarların özellikleri:
Intel(R) Core™ i3-10100F CPU @ 3.60GHz 3.60 GHz
8GB Ram
256 GB ssd/m2
1 TB hdd
Bilgisyarımın 1 tanesinde pardusun xfce 23.1 sürümünü bilgisayarın 1 tanesine kurdum. BT sınıfında öğrencilerin kullandığı yazılımları ekledim, ve gerekli kişiselleştirmeleri tamamlayarak bilgisayarı imaj almaya hazırladım.
CloneZilla kullanarak imajını aldım(tam disk imajı). Ancak Clone zilla imajını diğer bilgisayara yükledim. yükleme ilerliyor, kurulum tamamlanıyor. Ama bilgisayarı başlattığımda başarılı olmadığını görüyorum.

2 Beğeni

Hocam, bilgisayarın imajını diskler uygulaması ile alıp, bir de öyle deneyin.

1 Beğeni

Pardus imajını sorunsuz bir şekilde diğer bilgisayara yüklüyorum. Ancak imajı yüklediğim bilgisayarın boot seçeneklerinde aşağıdaki "Pardus seçeneği " olmadığı için sistem başlatılamıyor.
BİOS içerisinde de Pardus seçeneğini bulamadım.

Diskler (Gnome Disks) programıyla imaj alıp sorunsuz yazdırma ve çalıştırma deneyimim var.

Clonezilla denemediğim için yardımcı olamıyorum.

1 Beğeni

Deneyip sonucu paylaşırım hocam.

1 Beğeni

Hocam diskler uygulaması ile imajını almak istediğim diskin seçeneklerine gelip “Disk görüntüsü oluştur” seçeneği ile devam ediyorum. kaydedeceği konumu da seçip oluştur dediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum.
“Disk görüntüsü oluşturmada hata”
Error openning device/dev/nvme0n1:Device or resource busy(Udisks-error-quark-0)

@yuceur , program varsayılan olarak uzantıyı hatalı oluşturuyor. Onu “.img” olarak elle düzelt. Tam imaj adı oluşturma aşamasında.

Serhat hocam, Aynı hatayı veriyor.

Maalesef bilemedim. Bir sıkıntı var ama ne…
Ben daha önce başarılı şekilde oluşturdum ve geri yazdırdım. O yazdırdığım sistemi hala kullanıyorum sorunsuz.

Efi bölümünün komple yedeğini almayın. Windows yedek alınırsa mavi ekran hatası veriyor.
Sadece efi bölümününde bulunan pardus klasörünü taşınan bilgisayara kopyalayın.
Yada direk live pardus ile kurun.

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.