Pardus işletim sistemi genel

Pardus işletim sistemindeki değişimleri genel olarak izliyorum.
1)Açılıştaki pardusun koşması güzel olmuş. Kapanışta da geri dönüp koşabilir veya eve dönüyürmuş gibi animasyon yapılabilir. Dahada değişik düşünceler geliştirilebilir.
2) İşletim sistemlerinde artık yapay zekada olmalı bence . Nasıl mı?
Örneğin Masaüstü ekranında,ekranın sağında pardus oturuyor şeklinde durabilir. Eğer mouse üzerine götürdüğümüzde ayağa kalkar ve ne yapması gerektiğini sorar. Mesala bir dikdörtgen açılır içinde şunlar yazabilir. (müzik dinle, internet sayfası aç, belge oluştur gibi yani bir nevi asistan olur. program içindede bize yardımcı olur. Yapay zekayla öğrenebilir. Hiç bilgisayar bilmeyen biri için kolaylık sağlar. Kısaca işleri kolaylaştırır. (Benim düşüncem . Yeni ürünlerin satması ve kullanılması ancak insanlar için birşeyleri kolaylaştırmalı ki insanlar ürünü alsın veya kullansın…)
3)Artık bilgisayarlar sesli komutla herşey yapabilir duruma gelmeli mesela sesle bir word belgesini yazabilir ve çıktısını verebilir olamlı.

2 Beğeni

İkinci maddede dediğinize benzer bir şeyi bundan yıl önce öğretmenimin bilgisayarında görmüştüm. Yapay zekayla pek alakası olan bir şey değil :slight_smile:

Sesle kontrol konusunda ben de katılıyorum fakat benzer uygulamalar yapılmış olabilir. Araştırmak lazım.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.