Pardus İşletim Sistemi Kullanım Deneyimim

Uzun yıllar windows kullandım . Pardus ile Kıyaslamak saçmalık olur fakat Gnome 23.2 sürümünü kurdum avantajları aklıma geldikçe deneyim ettikçe eklerim inşâallâh .

• Kapanma hızı çok iyi
  • Arka planda iş dönmüyor farkettiğim . Sistem özelliklerimi değiştirmiyor . Kafasına göre bişiler kurmuyor . (windows 10 da güncelleme kapatsamda sistem ayarımı değiştirip güncelleme kuruyordu.)
  • Masaüstünü istediğim gibi değiştiriyorum gözüme hitap edecek şekilde .
  • Telefonun Hotspot ağımı hızlı görüyor ve hızlı bağlanıyor .
  • Mavi ekran hatası vermiyor (windows dert bu konuda)
  • Tarayıcılar çökmüyor hay aksi diyip .
  • Pardus güncel , güvenilir ve ücretsiz olması güzel .
  • Bilgisayara işletim sistemini kurduğum gibi kullanmaya başlamak hiçbir driver kurmadan büyük kolaylık .
  • Kurulum hızlı olması kolaylık .
  • Windows geri dönermeyim . İnşâallâh geri dönmem . Pabucu dama atıldı .

Masaüstü bu şekilde sade olarak düzenledim .

7 Beğeni

Kesinlikle katılıyorum. Windows ta oyun sebebiyle duruyordum. artık oyunlarla yollarımı ayırdım ve güvenli bir işletim sistemi ihtiyacı beni Pardus a yönlendirdi. Beni fazlasıyla tatmin etti.

1 Beğeni

ben de pardusa geçtim bir süredir ama oyun konusunda sıkıntı var. özellikle Rockstar Games Launcher açılmıyor ve oyunları açılmıyor. hıtman açıldı ilk aşamada ama sonradan hata verdi kapandı. biraz araştırmak lazım. bu sebeple win11 duruyor oyun ve evdeki diğer kullanıcılar için :slight_smile:

İlk aşamada belli problemleri çözene kadar iki işletim sisteminin birden kurulu kalması, normalde pardusu kullanıp çözülemeyen işlemler için win kullanmak, problemleri çözdükçe tamamen bırakmak gibi bir ara geçiş de mümkün. Tamamen geçip olmuyor diye tamamen geri windows’a dönmektense, böylesi daha yumuşak bir geçiş olur.