Pardus jar dosyalarını uygulama haline getirmek

Merhaba, javada yazdığımız bir uygulamayı pardus da uygulama haline getirmek istiyorum. .desktop uzantılı dosya oluşturup

[Desktop Entry]
Name=deneme.desktop
Exec=java -jar ~/.apps/Minecraft/deneme.jar
Icon=~/.apps/deneme/deneme.png
Type=Application
Categories=aaaa;

şu şekilde bir deneme yaptım lakin çok başarılı olamadım. exec kısmında yol olarak ne vermeliyim? Ya da sonraki adımlarda neler yapmalıyım.

Uygulamayı uçbirimde açıp java -jar deneme.jar olarak açabiliyorum. Ya da sağ tıklayıp oracle java 8 runtime ile çalıştırabiliyorum. Ben bu java uygulamasını kurulabilir, bir uygulama haline dönüştürmek istiyorum. Bunu istememin nedenlerinden biride web socket ile işlemler yapılıyor dizi okuma işlemi esnasında kilitlenme gerçekleşiyor. Bu kilitlenme sorununu windowsta yaşamadık. Mac Os da yaşadık onu da uygulama haline dönüştürerek sorunu aştık. Tek sorunumuz linux & pardus da kaldı. Belki uygulama haline dönüştürür isek web socketin kilitlenme sorununa çözüm olabilir…

Teşekkür Ederim…

Desktop file ları bash i source almazlar, ~ (tilda) yerine absolute path vermeniz gerekmekte:

örn:

/home/kullanici/.apps/path/to/jarfile.jar

4 Beğeni

teşekkür ederim sorunu çözdüm. Şimdi ise whisker menüye bu deneme.desktop uygulamasını yerleştirmek ve her açılışta otomatik başlamasını sağlamak istiyorum. usr/share/applications dizinine cp komutuyla oluşturduğum deneme.desktop dosyasını gönderdim. Bilgisayar açılısında otomatik başlaması için neler yapmalıyım acaba?

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.