Pardus KDE Kurulum

Merhaba abiler ben Win7 nin üstüne Pardus Kuruyorum dosyalarım gider mi ?

Merhaba Ege

bilindiği üzere win üzerine Pardus kurarsanız büyük ihtimalle dosyalarınız gider

yanlız win7 silmeden sanal bir makina olusturup bir deneme yapabilirsiniz

Teşekkürler abi sanal makine oluşturdum deniyorum

1 Beğeni

Yok bi sıkıntı olmuyor. ben kullanıyorum ancak birden fazla HDD kullanıyorsan GRUB u kurduğun HDD yi BİOS dan öncelikli seçmelisin. Pardus un başlangıc GURUB u üzerinden devam edersiniz otomatik kurduğunuzda. Eğer bilgisayar açılmazsa yine hiç korkmayın GRUB yanlış kurulmuş olabilir. Onun içinde LİVE bir iso ile GRUB düzenlenio kullanılabiliyor.

Merhaba Ege
Harddiskin birden fazla partition içeriyorsa,windowsun bulunmadığı diğer partitiona Pardus’u kurup bilgisayarını dual boot olarak kullanabilirsin.Kurulum aşamasında dikkat etmen gereken şey Windows’un bulunduğu kısma format atmamak ve kendi dosya sistemi olan “NTFS” olarak korumak.
Kuruluma başlarken Masaüstünde “Kurulum Kılavuzu” göreceksin,orada anlatılan adımları eksiksiz yerine getirirsen sorunsuz bir şekilde kurulum yapmış olursun.
Kolay Gelsin
SFY

Windows üzerine linux kurulumu diye bir şey yok. Ya sanal bir işletim sistemi kuracaksın yada sabit diskinden belli bir bölüm ayırıp linux kuracak ve her iki işletim sistemini bir arada kullanacaksın.

Bunun için öncelikle sabit diskinin boyutu ve yeterli alan olup olmadığı önemlidir. Yeterli alan varsa senin yerinde olsam depo olarak kullandığım bölümden 40 ila 50 GB bir alanı ayırır ve oraya linux kurardım. Çünkü sanal sistem hiç bir zaman tam olarak istediğin performansı vermeyecektir.