Pardus kod ekranında duruyor

merhaba ben windows un yanına pardus kurdum ama bu sorun ile karşılaştım
ilk
buna bastım
son
ve bu kod ekranında kaldı yardımcı olursanız sevinirim

Selamunaleyküm
herhalde intelle alaklı bazı kütüphaneler eksik karnel güncellemesiyle çözülebilir
https://belge.pardus.org.tr/pages/viewpage.action?pageId=42336507
veya backports sürümü ile temiz kurulum yapabilirsiniz

resim

1 Beğeni

Denedim ama siyah ekranda iken Ctrl alt f3 tuşları çalışmıyor

Ve bacakports sürümü nedir ne işe yarıyor Windows takip dosyalar falan silinmez dimi

yok ya sadece karnelle(driver gibi) bazı programların yüksek halinin olduğu kurulum dosya isosu yani windowsu silmez

Ctrl alt f3 evet bazen olmuyor f3 yerine f2 deneyebilirsiniz

maalesef f2 de olmuyor

Ctrl + F1F9 arasındaki tüm kombinasyonları deneyin. Eğer olmaz ise bu tuşlara bir de Fn ile basmayı deneyin.

Eğer o da olmaz ise başka bir bilgisayarda Pardus’un Backport sürümünü indirin

Başka bir bilgisayarım yok başka ne yapabilirim

Birde klavyede iki tane alt tuşu var bende alt gr olan çalışmıyor belki sizdede öyledir
en başta bilgisayarda windows kurulu olduğunu söylemişsiniz ondan pardus Backport sürümünü indirip flaşa yazdırıp kullanabilirsiniz
eğer windowsa giremesseniz kurulum yaptığınız usbyi bilgisayara takıp kurulum yapar gibi pardus çalışanı resim açmaya çalışın oradan da pardus Backport sürümünü indirip başka bir flaşa yazdırmayı deneyebilirsiniz ama kurlum flasına yazdırmamaya dikkat edin

ben ilk başta flash bellek ile açıyordum pardus çalışanda açılmadığı için windowsun yanına kurdum grafik arayüzü ile kurdum

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.