Pardus kuramiyorum

Win 10 bilgisayarıma Pardus 17 yüklemek için iso dosyasını DVD ye yazdırdım.Dvd yi takıp kuruluma geçerken resimdeki ekran geliyor ve orda donuyor ekran. Başka Hdd takıp denedim fakat sonuç aynı.Ne yapabilirim

Merhaba bios ayarları ile ilgili olabilir.

@Muhsin Harici, veya bilgisayra ait olmayan bir DVD cihazı taktınızmı? Flash Disk’iniz var ise, DVD cihazını çıkartıp flash disk ile deneyebilirsiniz.

Kolay gelsin

Denedim bios ayarlarini sifirladim yine ayni sorun var başka linux sistemlerini deniyorum onlarda da ayni ama win 10 da sorun olmuyo

Bios ayarlarından Sata modunu Ahci modunda ise IDE moduna alıp deneyin. Olmazsa DVD niz sata ise başka bir porta takıp deneyin.

niçin dvd ile uğraşıyorsunuz. iso dosyanızı klavuzdaki uefi ayarlarını göz önünde bulundurarak bootlayın…usb ile daha rahat…bios ayarı yapamıyorsanız bile windows açıkken diren usb den kurabiliyorsunuz… sadece pardus depo adresleri bir yerde yazılı olsun. kurulumda gerekebilir. Saygılar

1 Beğeni

Cevaplariniz için teşekkür ederim.Usb ile kurunca yine ayni hatayı verdi verdi fakat cd rom sata portundan çıkarınca kuruldu.

1 Beğeni

Muhsin bey kurulumu yapabildiğinize sevindim. Ama bu çözüm değil problemin araştırılması gerek. Her kurulumda cd-romu devre dışı mı bırakacaksınız.
Yine de Pardus dünyasına hoşgeldiniz.