Pardus kurulan tablet dokunmatik sorunu

Merhabalar elimde Teclast X98 PLUS (a5C8) modeli tablet var Linux kurmak istedim. En az 10 tane Linux yazılım denedim ama hepsinde dokunmatik ters çalışıyor. Aşağıya çekince yukarı gidiyor sağa çekince sona gidiyor alt tarafa dokununca direk üst tarafına dokunuyor. Dokunmatik de ayna etkisi var tam tersi çalışıyor bir türlü çözemedim. Şu an Pardus var çok stabil güzel çalışıyor fakat dokunmatigini çözemedim. Yardımcı olabilir misiniz?

Selamün Aleyküm

lsusb ve lspci çıktılarını paylaşabilir misiniz acaba?

Aleyküm selam tabiki

suleyman@suleyman:~$ lsusb
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0003 Linux Foundation 3.0 root hub
Bus 001 Device 002: ID 25a7:2433 2.4G 2.4G Wireless Device
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
suleyman@suleyman:~$ lspci
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Atom/Celeron/Pentium Processor x5-E8000/J3xxx/N3xxx Series SoC Transaction Register (rev 22)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Atom/Celeron/Pentium Processor x5-E8000/J3xxx/N3xxx Integrated Graphics Controller (rev 22)
00:03.0 Multimedia controller: Intel Corporation Atom/Celeron/Pentium Processor x5-E8000/J3xxx/N3xxx Series Imaging Unit (rev 22)
00:0b.0 Signal processing controller: Intel Corporation Atom/Celeron/Pentium Processor x5-E8000/J3xxx/N3xxx Series Power Management Controller (rev 22)
00:14.0 USB controller: Intel Corporation Atom/Celeron/Pentium Processor x5-E8000/J3xxx/N3xxx Series USB xHCI Controller (rev 22)
00:1a.0 Encryption controller: Intel Corporation Atom/Celeron/Pentium Processor x5-E8000/J3xxx/N3xxx Series Trusted Execution Engine (rev 22)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation Atom/Celeron/Pentium Processor x5-E8000/J3xxx/N3xxx Series PCU (rev 22)
suleyman@suleyman:~$

Araştırdığım kadarıyla bu model cihazın Windows sürücüsü de ilk zamanlar sıkıntıymış.

Kullandığınız masaüstü ortamı hangisi? Gnome mu Xfce mi?

Linux Mint 20.1 Cinnamon

Kurdum yine aynı sorun var

Xfce galiba çok fazla da hakim değilim öğrenmeye çalışıyorum araştırarak.

Evet windows da öyleydi ama onu çözmüştüm goodix güncellendiği zaman oluyordu eski sürümü yüklenince sorun olmuyordu. Linux de sürücü yüklemesi nasıl yapılıyor bilmiyorum belki eski sürücüsünü yüklesem düzelebilir.

Müsait olduğunuz zaman başa bir iletişim kanalından bi yardımcı olur musunuz. Burada gönderi onayından dolayı çok gecikme oluyor

Tabii ki.
Telegram üzerinden @oktay454 diye arattığınızda ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler ulaştım size müsait bir zamaninizda yardımlarınızı bekliyorum benim telegram kullanıcı adım @JuniorSparta yardım etmek isteyen olursa sevinirim :pray:

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.