Pardus kurulum sonrası bios

merhaba arkadaşlar ben ev bilgisayarıma pardus kurdum, kurarken bios’ta bir takım ayarlar yaptım ki, yapmaz olaydım. bilgisayar açılırken bios giriş ekranı gelmiyor, direkt pardus (koşan pardus) ekranı gelmekte. pardus sağlam şekilde çalışmakta. sanırım bios ayarlarında hata yaptım ve şuan hiç bir şekilde Bios’a giremiyorum. anakart modeli wibtek H61. tam modelini bilmiyorum. bir çözüm öneriniz var mı?

Bilgisayarın açılış düğmesine bastığınız andan itibaren tek tek şu tuşları deneyin: delete, F2, F12, F11

açılış düğmesine bastığımda ekrana görüntü gelmiyor. koşan Pardus ile birlikte görüntü de geliyor. bios daha önce F2 veya Del tuşu ile açılıyordu. şimdi hiç bir şekilde açılmıyor.

Ekrana görüntü gelmemesi önemli değil. Siz direk basmaya başlayın.

1 Beğeni

maalesef tuşlara basmama rağmen hiç bir tepki vermiyor, direkt pardus açılışı gelmekte. bios’u fiziksel olarak sıfırlamak mümkün mü?

Bilgisayarın fişini çek Bios pilini çıkar tel yada makasla kısa devre yaptır içindeki enerji boşalsın sonra pili tak fişi tak Bios sıfırlanmış olacak

teşekkürler cevap için. anakart üzerinde yer alan jumper ile işi çözdüm. windows 10’a geri dönmek istiyorum. bios windows yüklü usb belleği görüyor ama başlatamıyorum usb 'den. ne yapmam lazım.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.