Pardus Kurulum Sonrası Xfce hatası

İyi günler. Bir kaç gündür sürekli aynı sorun ile karşılaşıyorum ve baya sıkıntı oluşturdu. Pardus 17 üzerine kde kurup kullanıyordum. xfce denemek istedim format atıp temiz kurulum yaptım.Sırasıyla yptıklarımı anlatayım. Güncellemeleri kurdum libre office kaldırım siteden inidirdiğim 5.4 sürümünü kurdum, chrome kurdum, forumda yazan şekilde flash player güncelledim synaptic touchpad yazılımını depodan kurdum. Pc yi yeniden başlattığımda oturum açma ekranı değişik geldi paneller değişmiş ara yüz değişmiş geldi. 3 sefer formatladım hepsinde aynı oldu. güncellemede xfce güncellemeleri vardı son seferinden güncellemeler yüzünden mi oluyor deyip güncelleme sonrası yeniden başlattım bu hata olmadı ama diğer program kurlumlarından sonra yeniden başlatınca bu hata ile karşılasştım lütfen yardımcı edin :slight_smile:

https://i.hizliresim.com/qJOVzQ.png yeniden başaltınca gelen değişik ekran

Programları kurarken ya da kaldırırken ayrıntılara göz atabilir misiniz? Neler kaldırılıyor neler yükleniyor ya da güncelleniyor. libre office kaldırırken özellikle.

Bunun icin tekrar pardus kurup libreoffice kaldirmam gerek ama :thinking:

Libre ofis kaldirmak icin sudo apt-get remove --purge libreoffice*.* komutunu kullaniyorum bu komut da sıkıntı oluyor acaba

Sorun libreoffice paketlerini kaldırırken gnome paketlerini pardus-xfce paketlerini kaldırmasından ve devamında uyguladığınız autoremove ile kaldırılan paketlere bağımlı olarak sistemin işlevi kalmadığına inandığı paketlerin kaldırılmasından kaynaklanıyor. Yükleme ve upgrade işlemlerinizden sonra synaptic açarak libreoffice aratınız, kurulu sürüm bölümünde 1.5.7-1 yazanlar pardus ile yüklü gelen stabil sürüme ait paketlerdir, dilerseniz teker teker kaldırarak denemeler yapabilirsiniz ya da iki sürüm kullanabilirsiniz.