Pardus Kurulum Yapamıyorum

Ben iso dosyasını rufus ile usb flash belleğe yazdırdıktan sonra Pardus kurulum ekranına geldiğimde ekran resimdeki gibi bozuldu. Kurulum yapamıyorum. Yardımınıza ihtiyacım var. Yardım ederseniz sevinirim.

Pardus Çalışan seçeneğini seçtikten sonra Masaüstünde bulunan Kurulum simgesi ile kurabilirsiniz.

2 Beğeni

Pardus Çalışan’ı da denedim. Yine ekran bozuk.

Bios ayarlarından secure boot ayarını disable yapınız.

1 Beğeni

Secure boot disabled yazıyor zaten.

İşletim sitemini tekrar Pardusun resmi web sayfasından indir usb flash belleğe yeniden yazdır tekrar dene. Bazen yazdırırken hatalı yazdırabiliyor. Ondan kaynaklanabiliyor. Ben şahsen birkaç kez karşılaştım.

Bazı çok eski ekran kartlarında böyle olabiliyor. Misal Mobility Radeon 3000 gibi. Pardus 19.5 ile dene.

İSO’yu herhangi bir indirme programı kullanmadan doğrudan indirdim ve rufus,iso2disk gibi değişik programlar kullanarak tekrar tekrar flash belleğe yazdırmama rağmen ve değişik usb’ler de denememe rağmen aynı sonuçla karşılaştım.

https://www.pardus.org.tr/pardus-surum-notlari-21-4-backports/ linkinde bulunan sürümü deneyebilir misiniz?

Maalesef yine olmuyor.

https://github.com/pbatard/rufus/releases/download/v2.12/rufus-2.12p.exe sürümü ile DD YANSI modunda yazdırmayı deneyebilir misiniz?

İ5 işlemcili Acer Aspire V3-571G notebookta bu şekilde ekran bozuluyor ancak i7 işlemcili HP Pavilion 15 bc001nt notebookta sorun olmadı. Acaba uyum sorunumu var bilmiyorum.

Benim yazdığımı denediniz mi?

İ5 işlemcili Acer Aspire V3-571G aynı bilgisayar bende de var ve sorunsuz bir şekilde kurup kullanabiliyorum.
Kurulumu Çalışan Pardus seçeneğini seçtikten sonra Masaüstündeki kurulum simgesi ile yapıyorum.
Not: Biosdan secure boot kapalı.

1 Beğeni

USB’lerin hepsinde denedim olmadı.

Pardusu boot ettikten sonra grub ekranındayken kernele “nomodeset” ekleyip deneyebilirsiniz.

USB 1 tane görünüyor. “nomodeset” komutuna hata uyarısı veriyor.

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.