Pardus Kurulumdan Sonra Açılmıyor

Merhabalar,
Pardus 21.3 XFCE kurulumunu sorunsuz yaptıktan (elle bölümlendirme olmadan) sonra bilgisayarımı yeniden başlatıyorum fakat Pardus herhangi bir şekilde gelmiyor. USB’yi çıkarmadan yeniden başlattığımda ise başlatma seçeneği olarak harddiski seçsem de yine kuruluma atıyor beni.
Bunun için ne yapabilirim?
İşlemci: Intel Celeron CPU N2840 2.16GHz
Bellek: 4GB
HDD: 500GB

1 Beğeni

arkadaşlar benzer sorun bende de var açılışta siyah ekranda kalıyor ctrl + alt + f3 ile uc birime girip startx yazarak masa üstünü acıyorum bunu düzeltmenin bir yolu varmı

slm bence sorun bios ayarlarından uefi ayarını legacy olarak degiştir acılır

1 Beğeni

Maalesef bios ayarlarında bu seçim yok.

burdan nasıl degiştirecgine bakabilirsin örnek olarak.

Teşekkürler fakat dediğim gibi Bios’ta legacy veya uefi seçeneği yok.
Bir kaç kere “çalışan” üzerinden Pardus’u kurmak istediysem de her defasında farklı hatalar verdi. İki cihazımda da farklı USB girişlerinde de sorun genel itibariyle dil veya klavye seçimlerindeydi. Kurucu donuyor, devam etmiyordu. Hata bildirme gibi bir uyarı da almadım. Devam ettiğinde ise kurulum sonrasında sanki kurulmamış gibi uyarı veriyordu.
Çalışan üzerinden değil de “grafik arayüz ile kur” ile iki cihazıma da Pardus 21.3 XFCE’yi başarılı bir şekilde kurdum.
Teşekkürler ilginiz için.

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.