Pardus kurulumu başlatmiyor

merhaba laptop a Pardus yüklemeye çalıştım olmuyor fotoğraftaki hatayı alıyorum sebebi nedir linux mint yükleniyor ancak Pardus her defasında bu hata çıkıyor

Bir de BIOS menüsünde, Security sekmesinde Secure boot 'u ve Boot menüsünde UEFI özelliğini devre dışı bırakarak(UEFI yerine Legacy seçeneğini de deneyebilirsiniz) kurulum yapmayı deneyin.

Bir de şu siteye bakabilirsiniz: Türkçe’ye tercümesi: RecoveryMode - Ubuntu Wiki, İngilizce, orijinal site: RecoveryMode - Ubuntu Wiki

Bir de Linux Vakfı’nın önerisini paylaşalım: Classic SysAdmin: How to Rescue a Non-booting GRUB 2 on Linux - Linux Foundation

Türkçe’ye tercüme edilen hali: Classic SysAdmin: How to Rescue a Non-booting GRUB 2 on Linux - Linux Foundation

Özetle Linux Vakfı’nın önerisini biraz tercüme edince

. Grub menüsü yüklenirken C tuşuna basın. Grub komut satırında,

set pager=1

Kurulan işletim sistemlerini aşağıdaki komutla listeleyin:

ls

İletim sisteminizi hd0 'a kurduğunuzu hatırlıyorsanız;

cat (hd0,1)/etc/issue

Yazıp enter tuşuna basın. Çıktı olarak Pardus yazıyorsa kurulum yapılmış demektir.
Ardından,

set root=(hd0,1)

yazın, enter e basın. Bundan sonra her komutu yazdıktan sonra, çalışması için entere basın.

linux /boot/vmlinuz-3.13.0-29-generic root=/dev/sda1
initrd /boot/initrd.img-3.13.0-29-generic
boot

Eğer aynı sorunu yaşıyorsanız aşağıdaki komutları da bir deneyin:

set root=(hd0,1)
linux /vmlinuz root=/dev/sda1
initrd /initrd.img
boot

Pardus’ a başarıyla giriş yaptıktan sonra internetli bilgisayarınızdaki Uçbirim uygulamasını açın:

sudo update grub

Yazıp enter tuşuna basın, onaylamak için şifrenizi girin.

sudo grub-install /dev/sda

yazıp enter tuşuna basın. Eğer çalıştıysa bir daha grub menüsünde kalmaz diye tahmin ediyorum.

Üstat sorun iso’nun hatalı oluşturulmasından kaynaklanıyor olabilir. Kılavuzda belirtilen yöntemlere göre yeniden iso’yu oluşturup kurulumu tekrar deneyin.

ISO dosyasını DD modunda yazın. Ayrıca indirme sitesindeki paylaşılan md5sums veya shasums değerleriyle indirdiğiniz isonun aynı değerde olduğunu kontrol edin.

1 Beğeni

Aynısı başıma geldi bugün iso dosyasını DD modunda yazınca düzeldi.

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.