Pardus Mağaza ( ~beta sürümü yayınlandı)

Ekran%20g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCs%C3%BC_2019-06-15_18-13-01

Ben bir türlü çalıştıramadım :sob:

Komutu sudo pardus-store şeklinde çalıştırın.

Maalesef calismiyor nvidia ekran kartimdan kaynaklaniyor galiba.

Mağazada yer alan parogramlardan teamviewer uzak bağlantı programı güncel değil, bugün uzak bağlantı için kurdum fakat eski sürüm olduğu için karşı taraf ile bağlantı kuramadım. Sitesinden güncel versiyonu indirip kurduğumda sorun ortadan kalktı. Mağazada yer alan programların en güncel hali ile bulunması önem arz ediyor geliştirici ekibin işi başından aşkın farkındayım iş yükü çok, fakat yükün hafifletilebilmesi adına bu konularda çalışma yapacak bir ekip gönüllü arkadaşlar ile kurulabilir. Yoğun enerji harcayan geliştirici ekibe teşekkür ederim Allah kolaylık versin.

5 Beğeni

Skype de eski sanirim.

Evet Serkan Gündoğdu arkadaşıma katılıyorum mesela biz markete güncel programı ekleyip acıklama ve resimle sürümünü belirtip yükleyip geliştirici ekip kontrol yapıp onaylıyabilir. Bu işlem markette yeni programlar ekmek isteyen arkadaslar içinde uygun olur. hem geliştirici eklip üzerindeki yük hafifler

5 Beğeni

Böyle birşey olursa ben sık sık ekleme yaparım. Daha cok flatpak olarak desteklerim. @tanju bey de eminim çokça katkida bulunur :stuck_out_tongue:

3 Beğeni

nvidia ve intel çift ekran kartımdan dolayı çalışmıyordu.
En basit ekran kartı kurulumu (Nvidia) konusundaki işlemleri yapınca çalıştı :heart_eyes:

1 Beğeni

Pardus deposundaki diğer paketler için Synaptic Paket Yöneticisi’ni kullanabilirsiniz. Büyük ihtimall yüklüdür bilgisayarınızda.

Teşekkürler

@fatihaltun bey, Pardus Mağaza’ya eklenecek uygulama listesi yayınlamıştınız. Bir gelişme varmı. Pardus 19’mı saklıyorsunuz.

1 Beğeni

Daha geniş çaplı bir mağaza için çalışmalarımız plan dahilindedir. Hazır olması durumunda 19 ile yayınlanacaktır.

5 Beğeni

:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
Heyecanla bekliyoruz :smiley:

1 Beğeni

Selamun aleyküm.

Synaptic Paket Yöneticisinde program yüklemede sorun olunca, Tazele düğmesine tıklanıp, verilerin indirilmesi beklendikten sonra tekrar yüklenmeye çalışılmalı.

Pardus Mağazada hiç elektrik-elektronik simülasyon (benzetim) programı yok. Ücretsiz yazılımlar arasında bence en kaliteli program olan OpenModelica programının eklenmesi iyi olur.

Hayırlı cumalar dilerim.

Mağazada sorun yok. İnternet bağlantınızdan ya da bulunduğunuz yerdeki, kurumdaki güvenlik duvarını kontrol ediniz.
İsterseniz sudo apt install --reinstall pardus-store komutuyla yenden yükleyebilirsiniz.

2 Beğeni

Depodaki tüm programların listesini synaptic paket yükleyicisi ile görebilir, yükleyebilir, kaldırabilirsiniz.

1 Beğeni

Pardus 19.0 XFCE yükledim. Mağaza Uygulaması, pencere kenarlarından tutularak boyutlandırılabiliyor fakat tam ekran yapma butonu çalışmıyor. Bilgi vermek istedim.

3 Beğeni

– Pardus 19

• Xfce ve Gnome da tam ekran yapılamama sorunu düzeltildi.
  • Bazı görünüm bozuklukları, taşmalar vs. düzeltildi.
  • Uygulama listeleme ekranı güncellendi.Puan ve indirme sayıları ile birlikte kısa açıklama eklendi.
  • Android Studio, Anydesk, Atom , Discord, Dropbox, Pycharm, Skype, Spotify, Teamviewer uygulamaları mağazaya eklendi.
  • Google Chrome, Sublime Text, Virtualbox, Deepin Terminal, Spyder vs. daha birçok uygulama yakında mağazaya eklenecektir.

8 Beğeni

windows iso dosyalarını boot edebilmek için kullandığımız woe usb, usb etch v.b programlar da markete eklenirse çok güzel olur.

4 Beğeni

Fatih bey Flatpak entegrasyonu hakkında bir gelişme var mı ? En son @Yunusemre bey bununla ilgili bir anket yapmıştı.

3 Beğeni

Mega.nz de eklenebilir mi pardus mağazaya? Ciddi bir alan veriyor çünkü. Şimdiden teşekkür ederim.

5 Beğeni