Pardus Mağaza ( ~beta sürümü yayınlandı)

işte özlediğim etkileşim bu.

3 Beğeni

Merhaba arkadaşlar, uzun denilebilecek bir süredir mağaza üstünde çalışmalarımız devam ediyor, tekrar yineleyeyim değerli gördüğümüz hiçbir tavsiye geri bildirim boşa gitmiyor emin olun. Basit bir dizaynla başladık ve kullanıcıya gözüken kısmı öyle kalmaya devam edecek ancak arka plan git gide komplexleşiyor ve yerine oturuyor. Bu uygulamanın olgunlaştığını gösterir ve zamanla bu sürecelik devam ettikçe popüler olması için elimizden geleni yapacağız. Haftaya 10 dan fazla yama içeren mağaza için bir güncelleme yayınlayacağız. Testler devam ediyor. Yama içeriğini burdan paylaşmış olurum.

Yorum yapma zahmetinde bulunan herkese teşekkürler.

Selamlar.

7 Beğeni

Öncelikle emeği geçenlerden Allah razı olsun diyorum. Pardus ile ilgili gelişmeler oldukça mutluluktan uçasım geliyor. Sizler bizleri mutlu ediyorsunuz Rabbim de sizleri mutlu etsin inşallah.
Ben de pardus mağazayı sorunsuz kurdum. Ama çift tıklamaya hiç tepki vermedi. Uçbirimde pardus-store yazdığımda aşağıdaki ekran görüntüsü oluştu. Ancak sudo pardus-store yazdığımda sorunsuz çalıştı. Acaba çift tıklamayla neden açamadığımı sormak istemiştim. Hayırlı ramazanlar cümlete.

sudo pardus-store komutu ile açılıyor.

2 Beğeni

Merhaba kolay gelsin

Pardus mağazada kategoriler gözükmüyor.
Ayrıca Pardus mağaza ikonu gözükmüyor sanırım kde arayüzü ile alakalı bir sorun olmayabilir.
image

Linux pardus 4.9.0-6-amd64 #1 SMP Debian 4.9.82-1+deb9u2 (2018-02-21) x86_64 GNU/Linux
2 Beğeni

XFCE arayüzündeyken güncellemeleri yüklemeden önce KDE’yi yükleyince aynı problemi ben de yaaşadım. Nedeni veya bağlantısı ne kavrayamadım ama iki-üç defa temiz kurulum yapıp denediğimde elde ettiğim sonuç bu. Şu anda masaüstü ortamı olarak sistemimde yalnızca KDE yüklü. XFCE’yi kaldırdım. Pardus Mağazayı kurarken bağımlı paket olarak pardus-xfce-icon-theme kurulduğunu gördüm. Sanırım uygulama simge seti olarak bu simge setiyle tasarlanmış ve KDE resmi destek almayan masaüstü ortamı olduğu için simge seti konusunda birtakım problemler mevcut. Şu an için size şahsen sunabileceğim çözüm uygulamaya sağ tıklayıp özellikler penceresinden bir simge atamanız (ki ben de bu görüntüden hoşlanmayıp bunu yaptım). Sekmelerin görünmemesi noktasında ise uçbirimden bir kere çalıştırdıkdan sonra normal çalıştırmalarda da sekmeler görüntülendi. Umarım bilgili-yetkin arkadaşlar daha güzel bir açıklama ve çözüm yaparlar. Benim bilebildiklerim bu kadar. Saygılar.

2 Beğeni

evet uç birimden açmaya çalıştım mağazayı program yanıt vermedi sonra ctrl+c ile uç birimden kapatık masaüstü tıklama ile açtım kategoriler gelmiş. İcondada resimdeki gibi ilginç bir detay var.

2 Beğeni

Yunus Emre Bey ellerinize sağlık son kullanıcı için en önemlisi arayüz ve programın paketin kolay kurulması ve düzgün çalışması arka planda ne kadar karmaşık olduğunun önemi yok Peki kurulum işlemi de fazla detaylı sorulara gerek kalmadan 17 öncesi sürümlerde olduğu gibi rahat kurulacak mı?Benim önerim Birincisi Calamares disk seç biçimlendir kur şeklinde sade kurulum ikincisinde 17 deki gibi detaylı kurulum aracı birlikte olmalı isteyen sade kurulumu isteyen detaylı kurulumu seçmeli…Pardus MAĞAZA ile daha mutlu bol PARDUS kurulu Bilgisayarlar olması dileğimle.Pardus’un bankacılıkta kullanılması hakkında bir KİOSK çalışması olacak mı?Bir diğer sorum PİW in çoklu iso yazıcısı çıkacak mı?Saygılarımla.

2 Beğeni

Merhabalar;
Bilgisayarımda “apt-get update/upgrade” komutlarıyla güncelleme yapabiliyorum.
Lakin mağaza depoya ulaşamıyor.
FW’den farklı bir izin mi gerekiyor? Veyahud depo adresi veya servis mi farklı?

image

1 Beğeni

Merakla ve heyecanla bekliyorum.
Allah yardımcınız olsun.
Selam ve dua ile

1 Beğeni

Şimdi synpaticten kurdumda , PARDUS MAĞAZA’yı yapan elleriniz dert görmesin hemi :slight_smile:
Selam ve dua ile

2 Beğeni

Milli araç & gereç kullanırken tüylerim diken diken oluyor

3 Beğeni

Maalesef Meb sıkıntısı hala devam ediyor herhalde?

1 Beğeni

Merhaba;
Bu konuda bilgi verebilecek arkadaşımız yok mu?
Selamlar.

1 Beğeni

Evet, MEB engeli yüzünden mağaza açılmıyor.

1 Beğeni

Bilgi için çok sağolun.

1 Beğeni

Selamün Aleyküm
@Yunusemre üstad, meb engeli ile ilgili şöyle bir yöntem geliştirilebilir mi acaba;
OwnCloud ve NextCloud istemcilerinde güvenmedikleri bir sertifika ile karşılaştıklarında bağlantıyı sonlandırmak yerine seçenek sunup güvenilsin mi diye seçenek sunuyor. Bu tür birşey yapılabilirse eğer sadece meb internetinde değil, sertifika ile içerik süzgeçleme yapan şirket ağlarında da sorun olmayacaktır.
Selametle…

1 Beğeni

A.s. hocam ortada bir sertifika yok basit json haberleşme var. Tamamen meble ilgili problem.

2 Beğeni

@Yunusemre hocam, pardus’u temiz kurulum yaptım, güncellemeleri yükledim. Pardus mağazayı yükledim. Başlangıçta giriyordu fakat şu an giriş olmuyor, internet sıkıntısı diyor. Yardımcı olabilir misiniz?
Ekran%20g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCs%C3%BC_2018-05-29_16-16-13

1 Beğeni

bende böyle bir hata alıyorum

1 Beğeni

Yukarıda defalarca belirtilen komutu uygulayıp tekrar deneyiniz;

sudo rm -rf /etc/apt/sources.list.d/*
sudo apt-get update
3 Beğeni