pardus mağaza indirme hızı

pardus mağazadan 5mb lık 0ad uygulamasını yüklüyorum ancak 10-15 dakkadır ancak %3 indirdi internette sorun olduğunu sanmıyorum foruma ve youtube filan rahatlıkla girebiliyorum. ancak mağazadan indirmede çok ağır davranıyor bi çözümü olan varsa şimdiden teşekkürler

1 Beğeni

Selamün Aleyküm
O konuda ufak bir bilgilendirme yapayım.
Mağazadan yüklenen uygulamalarda sadece yüklenecek paketin boyutu gösterilmektedir.
Bağımlılıkları hakkında bir bilgi verilmiyor şuan için.
0ad oyununun ise 0ad-data adlı bir paket bağımlılığı bulunmakta. Bu paket ise ortalama 500MB büyüklüğünde.
Yani mağazanın yavaşlaması söz konusu değil, sadece henüz eklenmemiş bir özellikten kaynaklanan bir sorun…

3 Beğeni

teşekkürler ama diğer uygulamalardada aynı sorun söz konusu

sanırım dün sunucularda bi sıkıntı vardı şuan indirme hızı gayet rahat

İndirirken bir sorun var bence. Çünkü hangi yazılımı indirmek istesem ilk %8-%10 bir kısmı hızlıca başlıyor sonra uzun bir süre sunucudan yanıt bekliyor gibi herhangi bir işlem yapmıyor. Caching sunucusunda yeterli hafıza yok sanki de daha yavaş olan HDD sunucudan çekmeye çalışıyor gibi hissettiriyor. O sunucu da dönmeye başlayıp dosyayı gönderene kadar bir asır geçiyor ve indirmeye başlasa bile yine de yavaş oluyor. Audacity indiriyorum şu an mesela 5dk 43 sn oldu hala %8 bekliyor. 50Mb indirme hızım var emin olun herhangi bir sorun yok internetimde. Bilgisayarımda da sorun yok çünkü mesela snapd paketlerini çekerken saniyede 5MB (Megabyte not bit) indiriyorum bazen daha da iyi hatta. Masaüstü bilgsayarımda da denedim onda da aynı şekilde yavaş. 4.5G ile denedim onda da aynı. Teknik bilgim belki buradaki yöneticilerle ve Pardus çalışanları aynı değil, onların daha engin ve uzman bilgisi var ama, ben de bir enthusiast olarak bir şeyler biliyorum. Tamamen cahil de değilim yani. Başka bir konuda ben açmıştım ama pek mesajım dikkate alınmadı bence. Evet indirme eninde sonunda tamamlanıyor ama, Üskidar’da sabahta oluyor yani. Bir de indirme devam ederken vazgeçemiyorsun ve mağazayı kapatamıyorsun. Üstelik dpkg de sadece mağazayı dinliyor o esnada dışardan indirdiğin bir şeyi de yükleyemiyorsun. Pardus ekibinin de işleri başından aşkın onları da anlıyorum ama e sorun da sorun yani.

1 Beğeni

O konuda haklısınız bir ara sucularda hız sorunu olduğu yazmışlardı zaten. Düzenleme bitti mi o konuda bir bilgim yok. Ben sadece Pardus Mağaza’daki indirme boyutu hakkında bilgi vermek istedim. :slight_smile:
O an için indirmede bir sıkıntı yaşamadığım için de yavaşlama söz konusu değil yazdım. :roll_eyes:

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.