Pardus masa üstü görünmüyor

slm arkadaşlar pardus kurumsal 64 kulanıyorum ve masa üstü öğeleri görünmüyor sağ tıklayıp uçbirim ve diğer menülerde görünmüyor ne yapmalıyım yardımcı olurmusuz…

xfce arayüzünümü kullanıyorsunuz kde mi? sağ alt köşede ip bilgilerini gösteriyorsa xfce dir.

1 Beğeni

Ben aynı sorunu XFCE de yaşadım. Çözemedim, en sonunda kullanıcıyı sildim. Yine çözülmedi. Sonra kullanıcıyı sildim, ardından HOME dizinini sildim, tekrar oluşturdum. O zaman düzeldi. Başka bir yolu varmıydı?

1 Beğeni

abi bende bi çözüm varda onu yetersiz buluyorum
root ta uçbirimi aç

rm -R ~/cache/sessions/*
yazdıktan sonra enterle bi alta geçer

su … noktalı yere kulanıcı adını yaz enterla ondan sonra üstü kopyala yapişt enterla #

#rm -R ~/cache/sessions/*
#su
#rm -R ~/cache/sessions/*

root tan çıkış yap normal kulanıcına gir masa üstün gelmiş olur abi

Düzeltme: Dizin adı “.cahce” olacak gizli dizindir.

Aynı sorunu bende yaşamıştım şifremi girene kadar heşey normal ama masaüstü açılınca simsiyah bir süprizle karşılaştım hiçbir uygulamaya erişemedim en sonunda format atmak zorunda kaldım.
Sistemim kurumsal 5 kde 64-bit.

İnternetteki en son surumu kurdum acildi kullanici ve sifere girdim hic bir simge yok

Uçbirimi açıp:
sudo loginctl unlock-sessions yi deneyin olmazsa
sudo service xfwm4 restart ı deneyin.

Mrb. Iki isletim sistemi kullaniyorum pardusu kurmadan once c yi ikiye boldum cikan bos bolume pardus kurdum sistem kuruluyor acildiginda masaustu var lakin, uzerinde hicbir simge yok bos yani

2 Beğeni

Sanal sistem olarakmı kurdunuz yoksa normal kurulummu yaptınız?
Sanal bilgisayarda benim karşılaştığım bir olay bekleme bazen ilk açılış uzun sürüyor (5 dk gibi)
Normal kurduysanız ve uzun bir süre beklediyseniz, yeniden kurulum yapıp deneyiniz.
Not: Flash diskinizi rufus ile dd modunda yazdırınız.

Masaüstünde sağ tık-> masaüstü ayarları-> ikonlar sekmesine -en sağdaki sekme- gelin. İkon tipini -ilk seçeneği .oklu seçim kutucuğu olan- değiştirin.

2 Beğeni

sağ tıklayabiliyormusunuz
eğer tıklayamıyorsanız size verdiğimiz komutu root ta uçbirimde yazın

1 Beğeni

Tamam halletim hdmi kablosu tv bagli idi cikarinca geldi masaustu

1 Beğeni

Kurumsal 5 masaüstü şifre girdikten sonra siyah ekran geliyor uygulamalar olsun masaüstü olsun ulaşamıyorum.

Başlangıçta konsol açarak “sudo apt-get install kde” komutu ile masaüstünü tekrar yüklemeyi denediniz mi ve galiba kişisel kullanım için Pardus kullanıyorsunuz güncel sürüme geçmek daha mantıklı olabilir.

*kde yerine kullanıdığınız masaüstünü yükleyin örnek için kde dedim.

Teşekkür ederim. Güncel sürüme geçtim maalesef. Ama bir sorun olursa deneyeceğim.