Pardus masaüstü bilgi gösterme sorunu

Ben pardus konusunda acemiyim daha önce 1 kez kurmuştum ve mouse hangi simge üzerinde olsa bilgiyi gösteriyordu masaüstü iconlardaki bilgiyi, görev çubuğundaki CPU, RAM üzerine geldiğindeki kullanımnı. Şimdi yeniden pardus kurdum bu sefer bazı iconlarda gösteriyor ama CPU RAM üzerindeki bilgileri göstermiyor, masa üstü iconlara mousu üzerine getirince göstermiyor ama daha önce bilgi gösteriyordu şimdi ne yaptıysam olmuyor. Bunu nasıl yapabilirim.
CPU ve RAM göstermek için pardusta bulunan sistem durumu eklentisini kullanıyorum.

1
2
3
4

sudo apt install conky komutu ile kurulum yaparak conky programını çalıştırınız.

Ben anlatamadım ya da siz anlamadınız ben cpu kullanımı veya ağ durumunu gösteren bir şey istemiyorum. Ben diyorumki daha önce pardus kurdum mesela mouse ile chromenin üzerine geliyordum bana özet bilgi gibi bişey gösteriyordu, daha sonra yeniden bir pardus kurdum ama şimdi öyle olmuyor. İlk kurduğumda eklentiler felan kurmuştum ama hatırlamıyorum.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.