Pardus monitörün desteklemediği çözünürlükle açılmaya çalışıyor. (Geliştiricilere geri bildirimdir)

Merhaba.

monitörümde veya ekran kartımda problem olduğundan dolayı ( hangisinden kaynaklandığından tam emin değilim) ekran çözünürlüğüm maksimum 1600x900 olması gerekirken tüm çözünürlükler, çözünürlük değiştirme dropdownda açık. (2560x1600’e kadar foto 1 e bakınız.) ve bazı yüksek çözünürlükler zaten çalışmıyor ama listede var. bu problemden dolayı pardusu denemek istedim ve isodan (Pardus-21.1-XFCE-amd64) çalıştırdım ilk olarak masaüstüne gelince çözünürlüğümü yüksek seçmiş olmalı ki görüntü alamadım. bende pardusu kurmaktan vaz geçtim. bu olay windows 10 da başıma gelmiyor yani win10 yüksek çözünürlüğü seçmiyor anca pardus en yüksek görüntü çözünürlüğünü seçiyor sanırım. destek amaçlı ve önlem almanız için yazdım çünkü benim sorunuma sahip başka kullanıcılarda vardır. önlem alırsanız kimse madur kalmaz.

Google Chrome da ve chromium da aynı problem var,sadece firefox düzgün çalışıyor.Diğer Linux dağıtımlarında aynı sorun var.

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.