Pardus Mouseyi Görmüyor

Bilgisayarıma Pardus kurdum mouseyi bağladım ama çalışmadı. Ayarlardan mousemi seçtim yine çalışmadı. Mouse bozuk değil.

Mouse bozuk değil ise aynı mouse’un başka bilgisayarda çalıştığını test etmişsinizdir.

1- Kullandığınız mouse’un marka ve modeli ne?
2- Mouse’ı kullandığınız bilgisayarın marka modeli nedir? Masaüstü mü dizüstü mü?
3- Hiçbir fonksiyonu çalışmıyor mu yoksa imleç hareket ediyor da sadece butonlar mı çalışmıyor ya da tam tersi mı?
4- Hiçbir fonksiyonu çalışmıyorsa, o mouse’u taktığınız USB girişine çalışan başka mouse takıp denediniz mi? (USB arızalı olabilir)

1 Beğeni

Bilgisayarım dizüstü , mouse hiç çalışmıyor başka , mousem yok.

Fare ve klavye standart USB protokollerine sahiptir yani Linux, Windows, Android vs fark etmeksizin hepsi direkt destekler, eğer fantastik bir şekilde bağlanmıyorsa bilgisayarınıza ya USB portunuz bozuktur ya da fareniz. Örneğin wifi ile bağlanan bir ek özellikli oyuncu faresi gibi ise ek sürücüye ihtiyacınız olabilir.

1. Aynı USB portuna çalışan başka bir cihaz takıp portun çalışırlığını kontrol edin.
  2. Çalışmayan farenizi başka bir bilgisayara takarak orada çalışıp çalışmadığını kontroll edin. Pardusla alakalı bir durum yok gibi.