Pardus ne kadar güvenli

Çok yakın zamanda bir yazı okudum sanırım Pardus gelistiricilerinden biri idi. Yazıda yabancı menşeli programlarda kasti güvenlik açıkları bırakılıyormuş. Ben buna inanıyorum. Fakat Pardus un depolarıda yabancı serverlarda barinmiyormu merak ediyorum.Bariniyorsa bu da bir güvenlik açığı değil midir.

Depolarımız kendi sunucularımızda yer almaktadır.

5 Beğeni

Pardus, güvenli zannettiğiniz Windows’tan kat kat daha güvenilirdir. Gönül rahatlığı ile kullanın.

1 Beğeni

pardus’u biraz inceleseydiniz depoların ülkemizde olduğunu görürdünüz. O okuduğunuz yazındaki anlatılmak istenileni ben size anlatayım. Gizli servisler Nsa,Fba,Cıa,Mossad(İsrailli Zero Day yazılımcıları vb.)Kgb vb. sistemlerde ve programlarda Zero-day(0-Day) açıkları bıraktırır özellikle Usa(ABD) yasalarına göre tüm sistemlere ulaşılabilir haldedir yani siz php ile bir crm yazdınız ve sunucularınız ABD ülkesinde ve sonra abd ülkemizi terörle vb. suçladığını düşünün anında sizin datalara resmi olarak ulaşabiliyor… vb. vb.

Inanır mısınız 2 yıldır kesintisiz kullanıyorum.Tabi bunun daha önce si de var 20008 Aslında benim derdim kernel in yabancı yerli olmaması.Gel gelelim Çok fazla yabancı paket program var örnek vereyim synaptic altarnativi Pardus mağaza, freecad altarnativi ?,
Lazarus altarnativi ? Gibi yani Çok yönlü bir olay bu. Basit bir şey gibi davranmak felaketimiz olur.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.