Pardus neden bu kadar yavaş gelişiyor?

(Ben TYPLIN) #1

Pardus neden bu kadar yavaş gelişiyor?

(Yunusemre Şentürk) #2

Kime göre veya neye göre ?

(uğur gülbüz) #3

Enaz android kadar gelişiyor ve yılda enaz iki kararlı ve
ara sürüm yayınlanıyor. Windows da bile bu kadar yok…sadece kullanıcı dostu değil fazla ve kullanıcı sayısı fazla değil…benim gibi kurumlara linux ve Pardus desteği için mail atarsanız herkesin bir delildir duyup destek vermesi sağlanabilir…kullanıcı sayısı fazla olursa gelişim okadar fazla olur…

(Alperen Yavuz) #4

-Popülerleştirilmeli
-Daha çok bütçe ayrılmalı
-Daha çok alt projeler yapılmalı
-Çeşitli Kampanyalar düzenlenmeli
ve bunun gibi şeyler olursa bence baya hızlanır gelişim süreci…

(Bülent Ergün) #5

Pardus yavaş işliyor çok komik. Ben ASUS E402N de kurdum. İşlemci Intel 2Core N3350 4 GB RAM ve 64 GB EMMC
Üstelik video yapıyorum YouTube kanalına atıyorum.
Normalde bu laptop orijinal Windows 10 ile almıştım. Delirtti beni kasma, donma, saçma güncellemeler ile yaklaşık 5 dakika açılmasını bekliyordum. En son Pardus kurdum resmen roketlendi. :grinning:

(Ömer Faruk) #6

bence işleyişi hızlı ancak daha 3 sene önce çıkarılmış bir sürümün destek dışı kalmış olması sorun, vindovs 7 15 yıllık ama hala destekleniyor karışılaştırma tam doğru olmayabilir. bide eski sürümde kurulu olan bazı programlar (wine) gibi yeni sürümde kurulu gelmiyor ve sitede çok kimse bu konularla ilgili soru soruyor. linux exe uzantılı dosyaları otomatik tanımlama yapabilirse windowstan farkı kalmayacak gibi sanırım çünkü netteki istediğiniz dosyayı kurabilirsiniz diğer şekilde paket dosyaları ile yetinmek zorundasınız .