Pardus oyun performans

Pardus oyun performansı nasıl?

Pardusun oyun performans sorunu olmaz.

Oyun performansını bilgisayarın özellikleri etkiler.

Bu çok komplike bir soru. Oyun performansını ana işletim sistemi dışında etkileyen bir sürü faktör var. Burada işi Pardus yada farklı bir Linux dağıtımına atmak çok gerçekçi yada mantıklı değil.

Mesala benim pc’im Xeon 2673 V3 işlemciye sahip 32GB 2166Mhz DDR4 Ram var ve ekran kartımda Nvidia GTX730 bu şekilde Heroic Game Lancher üzerinden Epic’e bağlanıp şuana kadar Windows üzerinde oynadığım tüm oyunları rahatlıkla oynadım. Fakat Nvidia sürücülerinin Linux ortamında açık kaynak olmaması ve çıt kırıldım, aman hava bugün kapalı bana bulaşma gibi gibi uyduruk nedenlerden dolayı doğru şekilde ayağa kalkmaması, kaldırmak için sistemi 4-5 sefer baştan kurulum yapmak zorunda kalmak gibi nedenlerden dolayı istediğim performansı elde etmek zor ve zahmetli oldu.

Sende de benzer bir durum olursa işletim sistemi sorunlu yada Linux’te oyun oynanmaz demek gerçeği yansıtmaz.

Özetle her Linux dağıtımında eğer kurulumları doğru yaparsan ve iyi bir ekran kartın, iyi bir sistemin varsa oynayamayacağın oyun yok derim. :slight_smile: :slight_smile:

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.