Pardus paketleri ile ilgili hata nereden bildirilmeli?

Merhabalar.

Pardus ETAP 19 paketlerinden birinde bir hata buldum ve yanında çözümü de var. Fakat ben bunu nereden iletmeliyim?

Buradan mı yoksa Mail yolu ile mi?

Hata bulduğum paket eta-touchdrv paketi.

Merhaba. Doğrudan buradan iletebilirsiniz. Veya e-mail adresim aliriza.keskin@pardus.org.tr Buradan bana iletebilirsiniz.

eta-touchdrv kaynak deposu GitHub - sulincix-other/eta-touchdrv Buradan issue veya pull request gönderebilirsiniz.

Merhabalar. Yanıtınız için öncelikle teşekkür ediyorum.
Şu an ETAP Pardus 19 repolarında bulunan eta-touchdrv paketinde sorun var. Sorunun kendisi Makefile.

/usr/src/eta-touchdrv/touch2/Makefile
/usr/src/eta-touchdrv/touch4/Makefile

Bu dosyalar sıkıntılı. Ama gördüğüm kadarıyla GitHub adresinizde bunlar düzeltilmiş. Repodaki paketi de güncellesiniz iyi olur.

Sürücüyü Arch Linux için portladım ve paketlemek için uğraşıyorum. Paketledim hatta. Makefile dosyasındaki hatayı sizin attığınız repoyu görmeden önce GitHub üzerinde dolaşırken bir tane tartışma ile çözmüştüm. Bunu da size bildirecektim fakat siz zaten halletmişsiniz.

Bu tarz paketlerin kaynak koduna insanların daha hızlı bir şekilde ulaşabilmesi için bir yer var mı bilmiyorum fakat yoksa böyle bir yer yapılmalı. Daha faydalı olur herkes için.

Bu arada GitHub - E-Tahta/eta-touchdrv reposuna ne oldu? Oradan neden devam edilmiyor?

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.