Pardus ses sorunu,uygulama çalışmaması

Öncelikle pardus’un son sürümü olan Ayyıldız 23.2 sürümünü indirdim ama şöyle bir sıkıntı vardı ki Opera tarayıcısı Hiçbir türlü açılmıyordu internetten indirdim açılmadı uygulamadan indirdim katiyen açılmadı ve sonra ses sıkıntısı yaşamaya başladım ses gelmiyor şarkıyı açıyorum video oynuyor ama ses yok Daha sonra alsamixer yine hallettim ama neyse ki bilgisayarı tekrar açtığımda ses gene gitti sanki bu dosyayı kullandığımda bir yerden kaydetmem gerektiğini düşünüyorum ama kaydedecek bir yer de yok sürekli başa dönüyor bu sadece Pardus için değil başka menüslerde ses gelmediğinde bu söylediğim alsamixer attı komutu kullandığınızda aynı sorunu başka linux yaşayabiliyorsunuz yani bilgisayarı kapattığınızda yine aynı ses gelmiyor Daha sonra ben de müşteri temsilcisini aradım bana dedi ki bilgisayarına uyumadıysa Pardus O zaman bizim başka bir sürümümüz var dedi backports sürümü aslında değişen hiçbir sıkıntı yok Sadece pardus’un eski sürümünü yüklemiş oluyorsun ama gene aynı sıkıntı yaşıyorum Ses gelmiyor uygulama da inmiyor ve bana hangi işlemciyi kullandım söyledi Ben de dedim ki Intel Core 5i ve Zaten her seferinde Pardus yüklediğimde bir sıkıntı yaşıyorum yani uygulama inmesi Tamam ama ses gelsin

2 Beğeni

Bir deneyin bakalım:

1 Beğeni

Senin bana gönderdiğin şey ben önce Pardus güncelleme yapıp 23.2 ye döndü ve ben de alsamixer hallettim ama bilgisayarı başlatınca tekrar eski haline geri dönüyor Ben bunu nasıl yapabilirim senin dediğin şeyi indiremedim Çünkü sürekli hatalar verdi komut yöneticisi Ayrıca şöyle bir sıkıntı oldu uygulama katiyen indiremiyorum indirilemedi diyor paket yöneticisine gidiyorum oradan indir diyorum indirmiyor indirdiğim şeyi de opera Çünkü orada daha iyi çalışıyor ve daha iyi uygulamalarım ben o parayı daha çok seviyorum çok güzel sesi ayarladın Bangır Bangır çalıyor ama bir türlü ayarlayamadım alsamixer komutunu kaydetmem gerekiyor ki tekrar başa dönmesin

https://askubuntu.com/questions/50067/how-to-save-alsamixer-settings

Bu başlıkta alsamixer ayarlarını nasıl kaydedeceğiniz anlatılmış. Sorun olursa yine yazın. kolay gelsin.

Merhabalar.

Bahsettiğiniz sorunla, eski dizüstümde windows 7 kullanırken karşılaştım. Ses sorunundan bahsediyorum. Tam hallettim ses geliyor derken bir dahaki bootta gelmiyordu. Bazı bootlarda da hiçbirşey yapmadan şans eseri kendiliğinden düzeliyordu. Ancak aynı bilgisayarda linux kullanırken hiçbir sorun yaşamıyordum.

Size önerilen uygulamaları yapıp deneyin. Çözemezseniz çipset arızasından şüphelenelim.

1 Beğeni

Ben bu sorunu bir türlü çözemedim artık Kanser olmak üzereydim ben de fedorya’ya geçtim maalesef geçmek zorunda kaldım Çünkü ses sıkıntısında çok zor durumdaydım onu indirince sesim çok mükemmel gelmeye başladı sanki arabada Bangır Bangır ses çalıyormuş gibi ses gelmeye başladı çok güzeldi sesi uygulamalarda sıkıntısız indi açıldı hatasız bir işletim sistemiydi zaten ne zaman pardes’e gitsem bir sıkıntı Bir sıkıntı eski bilgisayarımda da tt’ye 1 hatasını alıyordum ama her yeni sürüm geldiğinde aynı şeydi eski sürüme geçtiğinde de aynı şeydi bilmiyorum Benim bilgisayarlarımda Pardus iyi çalışmıyor

1 Beğeni

ne tür hatalar aldınız buraya yazabilirmisiniz ses ilgile sorun yaşmanız üzücü bir durum pardus veya genel bir dağıtım ne tür bir bilgisyara sahipsiniz ses kartı varmı en son ne yüklediniz sorunu depo soruna benziyor indirmeme sebebi buna benzer bir sorun yaşadım sahte sesden ses ayarından ses kartını seçtim düzeldi sorunum dolayı her seferinde yeniden açmam gerekeçekti bir türlü uyarlanmıyordu

1 Beğeni