Pardus Sunucu'ya KDE Plasma kurmak istiyorum nasıl yapabilirim?

Merhaba birkaç gün önce XFCE masaüstü ortamını beğenmediğim için masaüstü ortamı olmayan Pardus Sunucuyu bilgisayarıma kurdum. Ve şimdi full KDE Plasma kurmak istiyorum. Yardım lütfen.

Ayrıca bence XFCE ve GNOME arayüzleri dışında ayrı olarak KDE Plasma masaüstü ortamı da bize bir alternatif olarak sunulmalı. Bakın Manjaro’dan OpenSUSE’a birçok ve popüler sistemler KDE Plasma aryüzünü kullanıyor. Zaten birçok Pardus kullanıcısın da benimler aynı fikirde olduğuna eminim.

2 Beğeni

sudo apt install kde-plasma-desktop ve sudo apt install plasma-desktop paketlerini yüklemek yeterli olacaktır.

2 Beğeni

Ben Pardus 17 den beri sunucuyu sisteme kurup üzerine KDE kuruyorum, böylelikle XFCE ya da Gnome masaüstlerine ait programlar ve dosyaları kaldırmakla uğraşmıyorum. Ayrıca kaldırsanız da bazı dosyalar sistemde kalabiliyor. Bu yöntem ile @hsnnsnc beyin yazdığı bir rehber mevcut. Hâlâ geçerli bir rehber. Faydalanabbilirsiniz.

4 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.