Pardus sysv-init kurulumu

Önceki yazılarımda Pardusu nosystemd hale getirmek ile ilgili bir konu paylaşmıştım. O konuda devuan deposu eklemeyi ve systemd kaldırmayı anlatmıştım. Bu seferki konuda ise mevcut depoda bulunan sysv-init paketlerini kurarak nosystemd hale getirmeyi anlatacağım. Önceki konuyu incelemek isteyenler aşağıdan ulaşabilir.

Öncelikle bu yöntemin sisteminize zarar verme ihtimali bulunduğu için oluşacak sorunlardan dolayı sorumluluk size aittir.

Önemli not: Gnome masaüstü kullananlar bunu uygulamasınlar. gnome ile uyumlu değildir.

Aşağıdaki betiği kullanarak sysv-init kurabilirsiniz.

5 Beğeni

Normal kullanıcı ne olduğunu bilmeden bunları kurcalamamalı. Fakat şu runit kuruluyor mu diye denedim, oluyor.

Pardusu nosystemd hale getirmek konusunda, runit ile ilgili yorum yapmıştım. Sizin metodunuzun üstüne benim anlattığım metodu uygulayınca oluyor. Altta da resim attım, pc açılırken f12 ye basınca runit çıktıları görülüyor. Terminal çıktısından görüldüğü gibi runit çalışıyor.

Fakat devuan yöneticileri runit i pek önermiyor. Karar sizin.

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.