Pardus u nasıl kurmalıyım

Merhaba. Herkese selam. Linux a yeni geçtim. İlk olarakra pardusu yükledim. Ama merak ettiğim bişey var. Kurulum ekranında pardus çalışan, grafik arayüzle kur vs gibi seçenekler var. Bunları açıklar mısınız? Ve hangisiyle kurulum yapmak daha doğru… Teşekkürler…

1 Beğeni

Merhaba,
Grafik arayüz ile kurmada normal sistem çalışıyormuş gibi masaüstünden fare kullanarak kurmadır.
Kur klavye ile çok daha sade bir görünüm üzerinden kurmadır. Grafik arayüz kurulumu daha rahat olur.

Widnows’un yanına ikinci işletim sistemi olarak kurmak için:

Windows olmadan Pardus kurmak için:

1 Beğeni

Yani bu seçenekler sadece işletim sisteminin kurulum süreciyle alakalı. Hangi yöntemle kurarsan kur sonuç değişmiyor. Doğru mu anlamışım. Ve eğer böyleyse neden birden çok kurulum seçeneği var? Bilmeyen insanlar için kafa karışıklığı oluyor. Teşekkürler…

Sonuç aynı. Tercihlerin fazlalığı yararlı bir şeydir. Örnek olarak ben Kur seçeneğini tercih ediyorum. Diğer arkadaşım grafik arayüzünü tercih ediyor.

1 Beğeni

Çok teşekkürler… Sizlere kolay gelsin… Öğrenme sürecinde yine rahatsız edebilirim kusura bakmayın artık.

2 Beğeni

Merhabalar
Windowsu bırakıp pardusa geçmek istiyorum fakat aklıma takılan bir konu var yardımcı olursanız sevinirim.
Pardusu Windows gibi (kod yazmadan sıfır kod bilgisiyle) kullanabiliyor muyuz?
Şimdiden teşekkür ederim

Elzem durumlar dışında kod yazmaya gerek kalmaz. Kod yazmaktan çekinmeye gerek yoktur. İşleyişi öğrenmek için kod yazmak bilginizi artırır.

3 Beğeni

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.