Pardus u yaygınlaştırmak için ne yapabilirim

Merhaba. Evet çalışmalar devam ediyor. Ancak benim size cevaben yazdığım yanıtta başka yaralara parmak basmaya çalıştım, sorunun temel kaynağı olduğunu düşündüğüm maddeleri belirtmeye uğraştım.

http://www.aksam.com.tr/guncel/tubitaktan-milli-isletim-sistemi-cagrisi/haber-672644

Merhaba,

Yukarıdaki haberi okuduğum zaman mutlu oldum ve bu foruma katılmam gerektiğini düşündüm, öncelikle bu güzel projede emek sarfedenlere saygılarımı sunmak isterim, umarım daha önceki başarısız denemeler unutulup başarılı günlerin geldiği bir yıl olur 2018 sizler için.

Ben bir kamu hastanesinde çalışan sistem admini olarak ne gibi bir katkı sunabilirim? Ne tür sunucularda Pardus denendi ve ne ölçekte hizmet veriyor? Bunları merak ediyorum şahsen.

İyi günler, iyi çalışmalar.

1 Beğeni

Linuxlar windows icin dosyaismi.exe tipi yada dosyaismi.exe.msi tipi dosyalarini tabiki calistirmazlar fakat bazi dosyalari Wine (Wine is not emulator) ile calistira bilirsin. Bu tabiki her Programda mümkün degil. Windows’da sevdigim ve linux’da kullanamadigim bazi programlari wine ile .exe veya .exe.msi paketli dosyalarini kullana bilirsin…

1 gönderi yeni bir konu için ayıklandı: Msi paketlerini nasıl yüklerim