Pardus uefi Kurulum

Merhaba cümleten kolay gelsin,

ben Almanyadan Bilal Özcan Eski laptop’umda Pardus 17.1 süper calismakta. Simdi kendime yeni bir Laptop aldim ama Pardusu cok ugrasmama ramen usb’den Boot bile edemedim.

Rufus ile Kurdum usb’i. Ama calismiyor… Boot yaptiktan sonra ekran sadece siyah kaliyor, “black screen”.

Laptop su: https://www.odys.de/images/prod/X620012_2_l.jpg
Laptop’un adi: Odys winbook 13 Windows 10 Home 64 bit ile geldi
Bircok isi dendim. Bios da secure Boot ile Fast boot u kapatim, ama yine de calismiyor.

1 Beğeni

Merhaba @Bilo35x bey, bahsettiğiniz cihazla ilgili linux kurulumlarını google ettiğimde, başarılı bir şekilde herhangi bir linux kurulamamış olduğu sonucuna vardım. Cihazın adından da anlaşılacağı üzere (winbook) sanırım microsoft firması için donanımsal hooklar içeriyor. Belki ben yeteri kadar bilgi toplayamamışımdır cihaz hakkında ancak, yeni bir bilgisayar alırken eğer linux kurma hevesiniz de var ise uyumluluğuna bakmakta fayda var.

Kolay gelsin.

2 Beğeni

Tesekür ederim Yunus bey, yani bu bilgisayari simdi hicbir sekilde pardus yüklenemiyor mu ? ben bu laptopu apple’in macbook serisinie cok benzedigi icin secmistim.

Sadece Pardus değil herhangi bir linux. Ama bir araştırın derim, google edince bir çok forum almanca geliyor, sanırım almanyada yaygın bir laptop.

1 Beğeni