Pardus uefi kurulumda bunla karşılaşıyom

Kurucu
Lütfen bir efi bölümü seçin.
Aşağıdaki gereksinimlere sahip bir efi sistem bölümü gereklidi:

-Bağlantı noktası:/boot/efi
-Bölüm bayrakları:Önyüklenebilir
-Boyut:en az 35MB (100MB veya daha fazlası önerilir)
-Biçim:vefat veya fat32

Windows ile uyumluluğu sağlamak için diskin ilk bölümünü efi sistem bölümü olarak kullanmanızı öneririz.

Bide dual boot da olsun

Sanırım UEFI kurulumu yapıyorsunuz, bunun için de bir EFI bölümü oluşturmanız gerektiğini söylüyor yazılım.
Bu videodaki işlemleri yapabilirsiniz.
Not: Videodaki işlemler usb üzerindeki seçeneklerden “Grafik Arayüz ile Kur” seçeneğindeki arayüzü kullanarak videoyu izleyin, çünkü şu anki kurulum aracının görünümü videodaki anlatımdan azıcık farklı. Kolay gelsin

1 Beğeni

Pardus kurulurken diski elle oluşturma seçeneğini seçtikten sonraki diskinizdeki bölümleri gösteren tablonun ekran görüntüsünü bu başlık altına koyabilir misiniz?

Ekran görüntüsünü bilgisayarda almak kurulum sırasında pratik değildir. Bundan dolayı bilgisayarınızın ekranını fotoğraf çekebilirsiniz.

Ok çözdüm de grub ekranında Windows 11 gözükmüyor sanırım gpt yüzünden

Uyarı veren ekrandaki istenenleri yapıp Pardus’u kurdum ama Windows 11 gözükmüyor

Windows 11’i de Pardus gibi UEFI mi kurmuştunuz?

Flash belleğinizde eğer hâlâ Pardus duruyorsa canlı sistemi açıp ‘Pardus Başlangıç Onarma’ adında bir uygulama olmalı. Bunu açın, bu uygulama grubda gerekli düzenlemeleri yapacaktır. İşlem hallolduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve flash belleğinizi çıkarın. Bakalım çözüme kavuşabilecek miyiz?

not: Bahsi geçen başlangıç onarma programı canlı sistemde mevcuttur. Ana sistemde kurulu gelmemektedir.

Selametle

Başlangıç onarmayı denerken bölümlediğim diskler var yani birsürü seçenek çıkıyo

ekran görüntüsünü gönderebilir misiniz?

Yalnız format attım Windows 11

Şu anda bilgisayarınızda sadece Windows 11 mi var?

Evet şuan windows 11 var

Vaz mı geçtiniz, tam anlayamadım ama?

Evet sayılır vazgeçtim şimdi gene Pardus kurarsam tekrar Windows 11 kurmam gerekecek

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.