Pardus USB belleğe yazamamak

Arkadaşlar merhaba pardus un son sürümünü indirdim USB belleğe yazdırmak için denemediğim yöntem kalmadı 16 GB USB bellek 600 kb düşüyor ne yapmayalıyım şimdiden teşekkürler

600kb olarak gözükmesi normal. Pardus’u kuruktan sonra gparted veya windows diskler uygulaması ile biçimlendirerek tekrar normal boyutta gözükmesini sağlayabilirsiniz.
http://depo.pardus.org.tr/pub/PARDUS/piw.zip programı ile veya rufus 2.12 programının dd yansısı seçeneği ile kalıp dosyasını yazdırabilirsiniz.

Hocam 600 kb kalınca yazmış mı oluyor yani .ben daha önce de kullandım pardus ubuntu vs. ama iso dosyasını yazdığım zaman diyelim iso dosyasının boyutu 1.5 gb USB nin kapasitesi de o kadar oluyordu.ayrıca yazdırdığım zaman USB nin içindeki dosyalar eksik

Kalıp dosyasını dd olarak yazdırırsanız boyutu değişir. Farklı programlardan dd olarak yazdırmazsanız boyutu değişmez ama açılışta veya kurulumda hatalarla karşılaşabilirsiniz.

Peki nasıl yazdırmam lazım mevcut işletim sistemi win 10 .Yanına ikinci işletim sistemi olarak kuracağım veyahut 1 tb haricim var onda 70 GB yer açıp ona kuracağım

Teşekkür ederim hocam

hocam piw ile yazmaya çalıştığımda usb nin içine sadece bu klasörü yazıyor

Açılış yapmayı denediniz mi? Normal gözüküyor.

Denedim hocam Windows 10 kullanıyorum kuramadım hata verdi.Ya Windows izin vermiyor yada USB ye yazdığım dosyalarda hata var

Aşağıdaki ayarlardan hangisi bios’ unuzda var ise onu ayarlayınız:
legacy—> enabled
launch csm—> enable
uefi—> disable
fastboot—> disable
secure boot—> disable

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.