Pardus üzerinden Windows 2012 Uzakmasaüstü bağlantısı

Merhabalar yeni pardus kullanıcısıyım çalıştığım işyerindeki bilgisayarımız windows server 2012 kullandığımız iş programı windows üzerinden çalıştığı için uzak masaüstü bağlantısı ile server a aynı ağ içersinde erişmem gerekiyor forumdaki araştırmalarım ile remmina ve rdesktop ile bağlantılarını denedim remmina ile bağlantı sağlayamadım rdesktop ile aldığım hata ise şöyle

ERROR: CredSSP: Initialize failed, do you have correct kerberos tgt initialized ?
Failed to connect, CredSSP required by server.

ekler:server ile kablolu bağlantıda ve aynı ağda çalışıyorum servera ping atabiliyorum ağ sekmesinde ağa bağlı diğer bilgisayarları görebiliyorum fakat bağlantı yapamıyorum kullanıcı adı ve şifrelerini doğru girmeme rağmen bazı yabancı forumlarda
xfreerdp
ile bağlantı yapılabildiği yazıyor komutları girdim fakat kuramadım olabildiğince detaylı anlatmaya çalıştım çözüm gelince aynı problemi yaşayan arkadaşlar görebilsinler diye
Teşekkürler.

rdesktop ile bağlantı kurmak

VNC ile Yerel Bağlantı Kurulumu

hepsini tek tek denedim bağlantı sağlayamadım remmina yı ubuntu üzerine kurduğumda bağlantı sağlıyordum pardus üzerinden sağlayamadım

vncviewer in verdiği hata nedir?

sudo: unable to resolve host eren
Unit x11vnc.service could not be found

hata bu ayrıca şu komutu girdiğimde [Unit] ile başlayan komutu girdiğimde çıkan hata da şu

bash: [Unit]Description=Start: komut yok

edit şimdi fark ettim remmina kurulumunda şöyle bir hata çıkıyor

N: ‘/etc/apt/sources.list.d/’ dizinindeki ‘remmina-ppa-team-ubuntu-remmina-next-disco.list.save’ dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: ‘/etc/apt/sources.list.d/’ dizinindeki ‘jurisic.list.save’ dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor

hatasını veriyorsa yukarıda verdiğim VNC ile Yerel Bağlantı Kurulumu linkindeki işlemleri başarılı bir şekilde yapılamamış demektir. Tekrar inceleyiniz.

paket kurulumlarında bir eksiklik kalıyor sanırım aynı hatayı vnc kurulumunda da veriyor bu hatayı gidermenin bir yolu varmı?

N: ‘/etc/apt/sources.list.d/’ dizinindeki ‘remmina-ppa-team-ubuntu-remmina-next-disco.list.save’ dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: ‘/etc/apt/sources.list.d/’ dizinindeki ‘jurisic.list.save’ dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor

Aşağıdaki komutu kopyala/yapıştır yaparak uygulayınız.

sudo rm -rf /etc/apt/sources.list.d/*
sudo apt-get update

merhaba dediğiniz değişiklikleri uyguladım vnc kurulumunu baştan yaptım
sudo systemctl status x11vnc.service komutundan sonra aldığım hata şu şekilde

Active: failed (Result: exit-code) since Fri 2018-11-09 17:16:29 +03; 1s ago
Process: 5747 ExecStart=/usr/bin/x11vnc -auth guess -forever -noxdamage -repeat -rfbauth /home/eren/.vnc/passwd -rfbport 5900 -shared (code=exited, status=1/FAILURE)
Main PID: 5747 (code=exited, status=1/FAILURE)

Sisteminizde LiderAhenk kurulu mu?
Ağda erişim izinlerine sahip misiniz?
Kullanıcınız yönetici haklarına sahip mi?
Aynı işlemleri yetkili kullanıcı (root) hesabı ile gerçekleştirebiliyor musunuz?

merhabalar sorunu çözdüm diğer bağlantı türleri ile bağlantı sağlayamadım ama remmina ile bağlantı sağlayabildim şu komutlar ile yardımlarınız için teşekkürler

echo 'deb http://ftp.debian.org/debian stretch-backports main' | sudo tee --append /etc/apt/sources.list.d/stretch-backports.list >> /dev/null
sudo apt update
sudo apt install -t stretch-backports remmina remmina-plugin-rdp remmina-plugin-secret
2 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.