Pardus ve Linux Dağıtımlarındaki Video Önizleme Sorunu

Merhaba Pardus gönüllüleri,

Benim sorunum başlıkta da belirttiğim üzere Ubuntuda da rastladığım video önizlemelerinin oluşmaması. (Thumbnail) Yani videonun olduğu klasörü açıyorum ve videolarda sadece vlc’nin simgeleri ve video isimleri var video önizlemeleri yok. Bu durum videolarda ismin karışık olması durumunda ciddi karışıklıklara sebep oluyor. Buna bir çözümünüz var mı acaba ?

Teşekkürler…

2 Beğeni

Paket yöneticisinden (Synaptic) ffmpegthumbs dosyasını yükleyin.
Dolphin’i açıp, Ayarlar » Genel » Önizlemeler sekmesinde » Video Dosyaları (ffmpegthumbs) kutucuğunu işaretleyip uygulayın.

bi deneyeyim hocam olursa buradan konuyu kapatırım :slight_smile:

Teşekkürler

Hocam dediklerinizi aynen uyguladım fakat sorun çözülmüyor… Yukardaki önizleme butonuna da bastım gene olmuyor. Pc’yi açıp kapatmama rağmen sorun çözülmedi.

Videolar resimdeki gibi gözüküyor

Denetle - Görünüm Özelliklerini Ayarla - Ön İzleme Göster onay kutusunu işaretleyim uygula butonuna basınıp deneyiniz. "Bu görünüm özelliklerini ön tanımlı olarak kullan " onay kutusunu işaretleyim.

Hocam sorunu çözdüm, aynı sorunu yaşayan arkadaşların şunları da uygulaması gerekiyor; :slight_smile:

Öncelikle bu resimde tüm dizinler için genel özellikleri kullan desinler,

Daha sonra görünüm kipleri kısmından önizleme kısmıyla biraz oynayıp istekdikleri ayara göre uygulaya bassınlar.

Tabiki bunlardan önce Metin Zorlu kardeşimin dediklerini uygulasınlar…Herkese kolay gelsin