Pardus ve windowsum çöktümü

Merhaba ben bugün steamdaki dosyayı windows diske aktarıyodum linux kasmaya donmaya başladı sonra yeniden başlattım bilgisayarı pardusu açarken uzun süre geçti açılmadı windowsdada denedim o da olmadı
acaba sistem dosyalarımı bozuldu yoksa çöktümü ikisi

bu durumda ne yapmalıyım

Aktarım işlemlerinde bilgisayarı kapatmaya zorlamazsanız bir daha böyle problemlerle karşılaşmazsınız.
Çok tehlikeli. İki işletim sistemini de açmaya çalışırken çıkan ekranları veya hataları yazarsanız çözmeye çalışırız. Böyle durumlar için bilgisayarınıza Timeshift programını kurun ve günlük olarak yedekleyin.

timeshiftende oluşturduğum recoveryi seçtim ondada uzun sürdü ama pardus açılmadı
ram disk yükleniyor ekranı geliyor açılmıyor

Timeshift’i açabilmenizin tek yolu usb diskten canlı olarak girmek veya Pardus’u açtıktan sonra programı başlatmaktır. Pardus açılmıyorsa Timeshift’e nasıl ulaştınız?

gelişmiş seçeneklerde recovery mode yazıyordu o mu timeshift acaba

Recovery mode TimeShift değil. O ayrı bir program. Sistem çökmeden kurtarma ekleyip çöktüğünde de kurtarmak için yukarda da dediğim gibi TimeShift adlı programı kurup yedek alırsan yardımcı olur.

sistem çökmeden önce kurtarma ekleyip sonra çökeceği zamanda da nasıl kurtarabilirim

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.