Pardus ve zorin os lite

bilgisayarımda win7, win10 ve pardus 19.3 xfce kurulu. işlerim gereği bu kadar sistem kurdum. denemek amacıyla zorin os lite kurdum. ancak bilgisayar açılış ekranında zorin os lite hiç görünmüyor. grub ekranında yok. bir bilgisayara 2 windows 2 linux işletim sistemi kurulamaz mı?
IMG_20201028_024216

İstediğiniz kadar sistem kurabilirsiniz.
Grup Repair diye bir program var. Pardusa onu kurup çalıştırırsanız tüm sistemleriniz gözükebilir.

Sizi şöyle çözüme alalım:

NOT: Çözümü uygularken bahsedilen boot-repair programı basınca çalışmazsa,

• uçbirimi açın sudo boot-repair yazıp şifrenizi girin.

NOT 2: *Eğerki her şeyi yaptıktan sonra boot programında Windows ve diğer sistemler görünmezse,

• Bilgisayarı yeniden başlatın. Ardından tekrar aynı programa girin, bu sefer görünecektir.

Saygıyla

Arkadaşlar teşekkürler. cüneyt ulusoy hocanın tavsiyesiyle Grub-Customizer yükledim. bu programı çalıştırınca yüklü işletim sistemlerini gördüm. zorin os başlatıcıyı pardusun altına getirip kaydettim. bilgisayarı yeniden başlatınca düzeldi.

Pardus 17 grub-customizer yükleme

1 Beğeni

sudo boot-repair komutu çalışmadı nedense. hiçbir tepki olamdı istemcide.

Sorun düzeldiyse, çözüm olarak işaretleyebilirsiniz veya farklı bir yönerge ile çözdüyseniz, kendiniz açıklayarak ya da konunun linkini payşarak çözüm işaretleyebilirsiniz.

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.