Pardus web sunucu ve mssql bağlantı ayarları

Merhaba,

Geçen sene 17.1 e geçiş yaptıktan sonra sunucumu mssql server’a bağlayabilmek için freetds ve türevi bir çok kurulum denemesi yaptım. Her denemede ve her kaynakta anlatılanı uygulamayı denedim ama bir türlü sonuca ulaşamadım. Yakın bir zamanda da microsoft’un odbc driver ı yüklemeyi denedim ve mevcut denemelerden ötürü kurulumları kaldırmamı ve yeniden kurmayı denememi söylüyordu. Kurulu programları (manuel kurduklarım da dahil) takip edebileceğim, hatalıları kaldırabileceğim bir yer bulamadığımdan dolayı temiz kurulum yaptım.

Şu an odbc ile ilgili kurulu hiç bir sürücü yok. Burada bununla ilgili herhangi bir döküman da yok. Yapmak istediğim, web sunucumda mysql dışında mssql sunucumdan da veriler alıp burada kullanmak.

Bu arada belirtmek istediğim bir nokta daha var. Freetds kurulumu vs gibi bir çok kaynakta konsoldan sql e bağlantı testi yapıp verileri alabildiğini göstermekteler. Bana php de lazım bu veriler. O şekilde kurulum dökümanınız varsa ve paylaşırsanız sevinirim.

Merhaba;
Daha önce çalışmam gerekmişti. Not almıştım.
http://evrak.gen.tr/pardus-17-0den-ms-sql-veritabani-sunucusuna-unixodbc-ve-tdsodbc-ile-erisim/

Selamlar.

2 Beğeni

ilk fırsatta deneme yapıp olumlu olumsuz dönüş yapacağım. teşekkürler.

sorunum çözüldü ve bağlantı sağlandı. umarım php de de connection sorunu yaşatmaz. teşekkürler tekrardan.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.