pardus wifi ağını görmüyor

biraz önce pardus yükledim yanlız wifi ağlarını bulamıyorum wifi kartımda bir sorun olduğunu düşünmüyorum bir önceki işletim sistemimde (windows) da çalışıyordu

1 Beğeni

Bilgisayarınız ve ağ adaptörünüz hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz?
Örneğin uçbirimden;
lspci -v veya inxi -F komut çıktılarını buraya yazarak. Uçbirimden kopyalamak için CTRL+Shift+C

2 Beğeni

Wi-fi kartınız nedir?

Bilgisayarınızı kablolu internete bağladıktan sonra Pardus 'taki Uçbirim uygulamasını açınız.

@mamoo Mehmet Bey 'in yöntemini denemek isterseniz
pardus wifi ağını görmüyor - mamoo tarafından #2 bağlantısında paylaşılan yöntemi de deneyebilirsiniz ya da diğer kablosuz ağ sorgulama yöntemi olan

sudo lshw -C network

komutunu yazıp enter tuşuna basınız.

Yazılan komutun çıktısında gösterilen product: ve vendor: olarak belirtilen satırlarıdaki bilgileri buraya paylaşarak ya da Broadcom markasını gördüyseniz kendiniz de yapabilmeniz için forumumuzda en çok bahsedilen kurulum tarifi verildi:

Genellikle Broadcam ve Atheros firmalarına ait kablosuz donanım barındıran bilgisayarlarda Pardus kurulumundan sonra kablosuz interneti görememe sorunu oluyor.

Bu sorunu çözecek yazılım paketlerini bilgisayarınıza kurmak için bilgisayarınızı kablolu internete bağlamanız gerekiyor. Bunun için ya evinizde kablolu internet varsa internet kablosunu bilgisayarınıza bağlayacaksınız ya da cep telefonunuzdaki internet paylaşımı seçeneklerinden USB ile internet paylaşımı seçeneğini etkinleştirip, usb kablonuzun bir ucunu telefonunuza diğer ucunu da bilgisayarınıza bağlayınız. Kablolu bağlantılarda internet varsa kabloyu bilgisayara takınca hemen internet geliyor.

Bilgisayarınızı kablolu internete bağladıktan sonra Pardus 'taki Uçbirim uygulamasını açınız. Ve aşağıdaki komutları sarasıyla giriniz. Önce bunu

sudo apt-get update

yazıp klavyenizdeki enter tuşuna basın ve ardından

sudo apt -y install broadcom-sta-dkms

komutunu yazıp enter tuşuna basınız.

Eğer sorun yaşıyorsanız

sudo apt-get -y autoremove broadcom-sta-dkms

komutunu yazarak kurduğunuz paketleri kaldırabilirsiniz.

2 Beğeni

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.