Pardus19Gnome başlat menüsü fare sağ tuş seçenekleri ingilizce

Merhaba,

Pardus 19 Gnome sürümünü kurdum. Başlat menüsü ayarlarına bakmak için fare sağ tuşa bastığımda seçenekler ingilizce geldi. Türkçeye nasıl çevirebilirim?

3 Beğeni

Ben de bu yüzden depodan Cinnamon kurdum.

Hikmet Bey, Cinnamon kurunca nasıl oluyor? Ekran görüntüsünü rica etsem atar mısınız.

Hazırlayınca hemen atayım.

1 Beğeni

Beğendiniz mi?Menüye tıklayıp ekran görüntüsünü alamadım.

Öncelikle ekran görüntüsü için teşekkür ederim.

Menü Türkçe mi? Ya da Türkçeye çevirebiliyor musunuz? Ben xfce de yapıyorum. Lakin gnomedaki fare sağ tuşu ile çıkan pop up seçeneklerini bulamadım bir türlü :frowning:

Başlat menüsünün ekran görüntüsünü kazam ekran kaydetme programı ile alabilirsiniz. Ben zamanlayıcıyı kurum screenshot saniyesini 8 saniye ayarlıyorum. Sonra başlata basıp beklemek kalıyor. Fare ile yaptığım işlemlerde klavyedeki “prt sc” dediğiniz gibi görüntüyü alamıyorum.

Tarifiniz üzere,spectable ekran yakalama programıyla yapabildim.

1 Beğeni

Hİkmet bey, öneriniz ve ilginiz için teşekkür ederim.

Başlat menüsü baya güzel görünüyor. Gnome ile ilgili detaylı tecrübe kazanayım, planladığım youtube video listemi hazırlayayım ondan sonra cinnamonu yükleyip kullanayım diye düşünüyorum.

Sizce xfce, kde, gnome, deepin, cinnamon vs hangi masaüstü ortamı daha işlevsel?

Saydıklarınıza ek olarak,LXDE, Enlightenment masaüstlerini de kullandım.En sonunda,Cinnamonda karar kıldım.Şu anda,Pardus 19 da,3.8 depoda var.Fakat Linuxmint, Cinnamon,4.0 kullanıyor.

1 Beğeni

thumb_cinnamon
linuxmint tesla 19.1 Cinnamon 4.0 Masaüstü

1 Beğeni

Merhaba Hikmet Bey,

Pardus 19 gnome masaüstünde klasik başlat menüsü butonunu çıkarma ayarını buldum. :slight_smile: Ekran görüntüleri aşağıda.

İyi günler

Menüye basınca,pc kapat butonu çıkıyor mu,ben göremedim.

Malesef ayarlarda öyle birşey bulamadım. Başlat menüsünde sadece kategoriler ve programlar var. Arama çubuğu yok, bilgisayarı kapat veya ayarlar butonu yok. Sadece bu kadar. :frowning:

Gnome Arc Menu eklentisi sizin ihtiyacınızı görecektir. Arama çubuğu ve bilgisayarı kapat butonları mevcut.
https://extensions.gnome.org/extension/1228/arc-menu/

1 Beğeni

Shell version(3.32) ve extension version(32) seçerek dosya indirdim. Dosya adı arc-menulinxgem33.com.v32.shell-extension Sıkıştırılmış dosyayı açtıktan sonra hangi dizine kopyalamak lazım?

Onu bilmiyorum. Fakat Gnome eklentilerini Firefox ile tek tıkla kurabiliyorsunuz.

Çözüm,Cinnamon Masaüstü

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.