Pardus21.02 de XFCE mailwatcher problemi

XFCE de ne yaptıysam gmail,ymail,yandex gibi anonim email adreslerinden
gelen mail bildirimi Geary, Evolution ve Thunderbird açılmadan mail bildirim
alınamıyor.Sunucu yukarıda bahsi geçen eposta uygulamaları için izin istiyor
ve kabul ediyor ancak xfce deki mailwatcher için veya bir thunderbird eklen
tisi var fairtray bunlar için kabul etmiyor.Bahsi geçen programları sistem tep
sisinde küçültebilsek belki problem olmayacak ama sistem tepsisinde değil
panelde minimize ediyor.Bir çözümü olan varmıdır arkadaşlar.

1 Beğeni

Selamunaleyküm
söylediğiniz uygulamaları kullanmadığım için direk bir şey diyemem ama açık kaynaklı mailspring uygulamasına bakabilirsiniz
anonimden kastınızı tam anlamadım ama gelen bir mail oldu mu veya karşı taraf mail açtı mı ananıda bildirim veriyor
resim
başlangıçta ototmatik başlatmayı ayarlı geliyor diye hatırlıyom ama gelmiyosa bile ekleyebilirsiniz
aktif olud mu bildirim panelinde küçük bi simgesi oluyor
indirme paketi

1 Beğeni

Aleykümselam Muhammet Bey,
Cevabınızı okuduktan sonra hemen ilgili paketi indirip kurdum gayet kullanışlı geldi, beğendim açıkçası şimdi asıl mesele bu programı inceleyip şu sistem tepsisine nasıl yerleştiği kısmını bulmak ve bunu eklenti olarak diğer sıklıkla kullandığımız Evolution,thunderbird,geary gibi programlara bir eklenti olarak nasıl kurabiliriz onu araştırmaya kaldı.Çok Teşekkürler yardımlarınız için.

benim bildiğim sistem tepsisine otomatik olarak ikonu geliyor ama gelmiyorsa sistem tepsisine sağ tıklayıp özelliklerden hangi uygulamaların sistem tepsisinde gözükmesini istediğinizi seçebilirsiniz

Muhammet Bey,
XFCE de panele öğe ekle dediğinizde belirli sayıda panel öğesi yer alıyor bunların içinde de bize uygun sadece email watcher var.Mesele bu uzantının kendisinde değil anonim olarak bahsettiğim herkesin ulaşabildiği gmail,yahomail ve yandex gibi mail adreslerinin güvenlik ayarlarında yaptıkları değişiklikler sebebiyle bu uygulamayı tanıtmak için bir kod oluşturuyorsunuz ama o kod uzantıyı ilk çalıştırıyor ancak sonra ne gelen maili bildiriyor ne de mail atmanıza izin veriyor.Ancak “mailspring” te böyle bir problem yaşamadım gayet stabil çalışıyor.