Pardus21.5 gnome 64 bit başlat menüsü yok

Pardus 19 dan 21 e otomotik yükseltme yaptım. Başlat menüsü yok nasıl getirebilirim.

Sol üst tarafa baktınız mı?

Pardus 21.05 ince ayarlardan uzantılar içerisinden arc menü’yü aktif hale getirmeniz gerekir. Menüyü aktif hale getirdikten sonra sol üt köşeden açabilirsiniz. İsterseniz arc menü ayarlarından konumunu dash do dock paneline ayarlayarak Windows gibi kullanabilirsiniz.

1 Beğeni

Sol tarafı biliyorum.Altta Windows başlat gibi olması gerekiyor sanıyordum. Bu arayüzü okuldaki tahtada kullanmak biraz zor oluyor.

Hocam panelin boş bir yerine sağtık > panel > yeni öğe ekle > çıkan ekrandan "whisker menü"yü bulun ve ekleyin.

Panelin en sağına eklenir. Üzerine sağtık > Taşı deyin ve en soluna taşıyıp bırakın.

EK YAPIYORUM: Şayet whisker menü kurulu değilse synaptic paket kurucusunu çalıştırıp “ara” kısmından arayıp bulun ve kurun. Yukarıdaki adımları uygulayın.

1 Beğeni

Denermisiniz.

xfce4-panel --quit
pkill xfconfd
rm -rf ~/.config/xfce4/panel
rm -rf ~/.config/xfce4/xfconf/xfce-perchannel-xml/xfce4-panel.xml
sudo service lightdm restart
1 Beğeni

Teşekkür ediyorum deneyeceğim.

Şimdi farkettim. Siz başlıkta Gnome için soruyorsunuz, biz XFCE için anlatıyoruz… Kusura bakmayın.

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.