Pardusa geçtim :)

Merhaba ,Bugün ilkdefa pardusa geçtim ve bayıldım -az önce paket güncelleyiciler diye birşey çıktı 189 güncelleme yükleniyor diyor -kabul ettim baya yükledi sonlarına doğru kaldı takıldı gibi sanki ilerlemiyor ? birde bilgisayarımın özellikleri intel i7 7nesil 16 gb ram amd r7 200 4gb - bu paket yükleyicilerin içinde otomatik kendi ekran kartı driverim v.b bunları yüklüyor mu yoksa ben kendim mi yükleyeceğim ? :slight_smile:
Şimdiden teşekkürler.

Paket yükleyiciler dondu , ve masaüstü simgeleri bozuldu logolar gözükmüyor , yeniden başlattım bilgisayarı açıldı , mağazadan bişey inderemiyorum aksi bişey oldu dedi hata çıkıyor düzelt diyorum yine sorun aynı , paket güncelleyicilerine tıkladım hiç bişey göstermedi , tekrardan sıfırdan format atıyorum , bu paket yükleyiciler driver vs bilgisayarın sürücülerini ekran kartı vs yükler mi kendim mi yapıcağım ?.:frowning:

3 Beğeni

hos geldin aramiza kardesim, pardusta butun driverler otomatik olarak kurulur sen hic bir sey yapmazsin,
bilgisayarinin ozellikleri cok yuksek,pardusun cok hizli ve kusursuz calismasi gerekiyor
kurulumu usbden mi cd den mi yaptin,yazdirirken hangi programi kullandin?
synaptic paket yoneticisini ve pardus magazayi acabiliyor musun?

şuan yüklüyor paket güncellemsini evet oyun bilgisayarıydı - fortmattan sonra sistem açılıyor bişey yok temiz kurulum attığına inanıyorum - paket yüklüyeciler yüklenirken şimdi böyle uyarı geldi ne yapmam lazım
Debconf on pardus
what do you want to do aoud modified configuration file grub ?
aşağıda bi seçenek var
install the packkage maintenners version ?
forward mı diyeceğim ? ekran görütünüsü nasıl alıyorum göstersem bi ?

menude ekran goruntusu araci var,onunla alip burdan cevap yazarken yukari dogru bir ok isareti var(yukle) ona basip resmini gosterip yukleyebilirsin
synaptic paket yoneticisine girebiliyor musun?

masaustundeyken,sağ tus,burada terminal ac de ve su komutlari dener misin,komutlardan sonra root sifreni gir(root sifresi yazarken ekranda gorunmez) enter a bas

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade

1 Beğeni

formattan sonra düzeldi tekrar format attım tüm paketler güncellendi sorunsuz kullanabiliyorum :slight_smile: teşekkürler . Şu masaüstü ortamlarını araştırıyordumda linux dünya genelinde en yaygın masaüstü ortamı hangisidir ?

en yaygin masaüstü xfce dir,özellikle windowstan gelenler için nerdeyse hiç zorluk çekilmiyor

3 Beğeni


Sorun şu aslıdna çözdüm Paket güncelleyiciler olurken what do you want to do aoud modified configuration file grub ? bir uyarı soruyor ben onu ilkinde çarpıyla çıkmışım ve o şekilde paket yükleyiciler kalmış çünkü benden komut istiyor formattan sonra tekrar yaptığımda forward deyip geçtim güncellendi hepsi :slight_smile:

2 Beğeni

ben de xubuntu kullanıyordum sırf yerli milli yazılıma destek olmak için pardusa geçtim.bende eski makinalar laptoplardan gelme hdd ler var 1 ine pardus kurdum kullanıyorum.gayet stabil ve hızlı.benim 5 tane makinam var 1 tanesi 64 bit diğerleri 32 bit pardus 32 bit desteği olsaydı hepsine pardus kurardım.

2 Beğeni

aslında pardus xfce
Sizin isteklerinizi karşılar durumdadır…

Pardus 17.5 UVD XFCE (64-bit)

Sistem gereksinimleri: 512MB+ RAM, 8GB+ disk alanı, en az 640×480 çözünürlüğü destekleyebilen grafik işlemci, 64-bit destekli 1.0GHz+ işlemci.

http://indir.pardus.org.tr/ISO/Pardus17/Pardus-17.5-LTS-XFCE-amd64.iso

1 Beğeni

umarım uzunca bir süre zevk alarak kullanırsınız. Ben pardusun temel arayüzünü çok beğenmediğim için biraz değişiklik yaparak bu şekilde kullanmayı tercih ettim.

2 Beğeni

umarım uzunca bir süre zevk alarak kullanırsınız. Ben pardusun temel arayüzünü çok beğenmediğim için biraz değişiklik yaparak bu şekilde kullanmayı tercih ettim.

Bu arayüzü nasıl ayarlayabilirim?

başlıklarını vermiş olduğum konulardaki temaları kullandım. ayrıca 3 adet panel var … sayfanın altında kullandığım programların olduğu, sağ üst panelde hava durumu ses aygıtlar ve güç seçenekleri panelleri var. sol üste de sadece whisker menü koydum. Paneller sistem stilini kullanıyor arka planda alfa değerini sıfır olarak ayarlıyorum…

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.