Pardus'a Kernel Kurma Aracı Gelir Mi? Ya da Gelmeli Mi?

Merhabalar.

Zaman içerisinde Pardus’un bünyesine çok güzel araçlar eklendi. Fakat kendi adıma eksik gördüğüm bir şey var ki o da bir kernel yükleme aracı. İşleri kolaylaştırmak adına böyle bir arayüz üzerinden bu denetimi yapabileceğimiz bir araç bence herkes için faydalı olacaktır. Bununla ilgili mevcut bir çalışma var mı? Ayrıca böyle bir şeyin sunulmasını ister miydiniz?

Kernel Yükleme Aracı İster Miydiniz?
  • Evet, İsterdim.
  • Hayır, İstemezdim.
0 oylayan

Yeni kernel yüklendiğinde sistemsel sorunlar çıkarsa eski kernele dönebilmeyi isterdim.

Daha evvel başıma geldi. Lubuntu kullanıyordum ve sistem güncellemesi geldi. Kernel de güncellendi. Fare tuşları çalışmamaya başladı. Zar zor önceki kernele dönerek sorunu çözebildim. Evet, bildiğin farenin sağ-tık’ı ve tekeri çalışmayı bıraktı. Bildiğimiz A4 tech standart fare. Öyle özel bir fare olsa neyse…

İmkan varsa böyle bir araç gelsin ve kullanımı kolay olsun. GUI 'ye sahip olsun.

2 Beğeni

Katılıyorum hocam. Zaten grub üzerinden kernel seçme şansımız var. Bu noktada en önemli mesele kernel yüklemeyi grafik arayüzü bir uygulama ile ev kullanıcılarının da bu işlemi çok rahat yapabilecek olması. Umarım zaman içerisinde böyle bir araç kullanıma sunulur.

1 Beğeni

Linux Mint’te böyle bir araç zaten vardı. Oradan alıp Pardusa editleyebilirler.

1 Beğeni

Kesinlikle. Sıfırdan bir şey yapmanın bir mantığı yok. Özgür yazılımın nimetlerinden faydalanmak gerek hocam.

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.