Pardus'da Video Editleme Programı varmı?

iyi günler
Pardus’da videolarımı editleyebileceğim program veya programlar varmı.
örnek vindows’da after,vega vb. var

1 Beğeni

uçbirimde aşağıdaki komutu çalıştırarak kurabilirsiniz.

sudo apt install openshot

OpenShot, “basit ve güçlü” bir çapraz platform video düzenleyicisidir. Özellikle YouTube için ya da eşyaları bir araya getirerek ve burada birkaç efekt ekleyerek basit videolar yapmak isteyen herkes için oluşturulmuştur. Final Cut, Premiere veya hatta Kdenlive gibi bir şeyle hiçbir şekilde aynı düzeyde değildir. Bunun yerine, OpenShot’ı Linux’un iMovie’si gibi düşünün.

OpenShot özellikleri arasında basit bir kesme/trim aracı, animasyonlu başlıklar yapmak için destek, anahtar çerçeve düzenleme, video efektleri, ses dalga formları ve kolay klip manipülasyonuna izin veren çok parçalı bir arayüz bulunmaktadır.

3 Beğeni

daha profesyonel birşey istersen cinelerra 'yıda deneyebilirsin. Linuxta video düzenleme programı diye googleda aratırsan daha çok alternatifede erişebilirsin. Pardus debian 9 tabanlıdır bu nedenle debianda çalışan tüm programları çalıştırır.

  1. Add the following line to /etc/apt/sources.list:
deb http://www.deb-multimedia.org stretch main
  1. Update the package index:
# sudo apt-get update
  1. Install GPG key of the repository:
# sudo apt-get install deb-multimedia-keyring
  1. Install cinelerra-cv-doc deb package:
# sudo apt-get install cinelerra-cv-doc
2 Beğeni

merhaba. benzer bir konuda paylaşmıştım. blackmagic design’ın Davinci Resolve yazılımı mevcut. sitesinden .deb uzantılı olarak indirebilirsiniz. ileri seviye bir yazılım. adobe premiere ile yarışır ve colorgrade de geçer de.

2 Beğeni

Merhaba Davinci Resolve’un ücretsiz olandaki kısıtlamalar nedir?

Hiç birini kullanmadım: Kdenlive - Cinelerra - Davinci Resolve kıyaslamasını yaparsak Premiere Pro’ya hangisi daha yakındır? Davinci Res. ücretli versiyonu da var…

merhaba. davinci resolve profesyonel bir yazılım. zaten yükleyince göreceksiniz kdenlive falan diğer seçenekler zayıf kalıyor karşısında. paralı sürümünde ücretsize ek olarak 3d araçlar, bolca fx, aynı anda birden çok kullanıcının aynı proje üzerinde çalışması, daha ileri seviye renk araçları gibi ek özellikler mevcut.

2 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.