Pardusla ilgili Sorum var

Pc baslangıcta siyah ekranda kalıyordu son guncelemeden sonra simdilik kendisi hal oldu hocam sorun devam ederse tek rahatsızlık usb bozuyor usb ye dosya atarken hata verıyor böle giderse mecbur win 7 kuracam klasor uzantısı degisti açılmıyor insallah mecbur kalmam win 7 kurmaya pardus kullanmak istiyorum hafıza kartına birsey atarken kartın içindekiler kayboldu klasor uzatısı dosyaya donüstü bir anda 23gb klasor 32kb dustu ( once pardusta actım sonra win 10 da actım sinirlen dim biçimlendirdim gitti resimler) 32bitlik kurarsam pardus gnome mi kde mi kurmalıyım hocam

Bunun sebebi windows sistemini kullanırken virüs bulaşması. Pardus ile ilgli değil.

4 Beğeni

Hocam win10 viruslü degil ki orjınal antivurüs var oyunlardan bulasma olabilir mi simdi de telefon kartı okumuyor klasor uzantısı dosya olarak görüyor düzeltme ihtimalim var mı

[quote=“kaan, post:4, topic:7061, full:true”]
Pardus ile dosya yöneticisinde açın ve gizli dosyaları gösterin (CTRL+H) Karttaki exe dosyaların hepsini silin. Dosya uzantılı olanları da silin. Diğer dosyaların gizlilik özelliğini kaldırın.
Dediniz gizlilik özelligini nasıl kaldırabilirim yaptım sildim dosyaları bisey anlamadım ?

Pardus ile dosya yöneticisinde açın ve gizli dosyaları gösterin (CTRL+H) Karttaki exe dosyaların hepsini silin. Dosya uzantılı olanları da silin. Diğer dosyaların gizlilik özelliğini kaldırın.

1 Beğeni

Ama hocam win10 da biçimlendırme yaptım çözum aynı mı

Gizli dosyaları göstermek için CTRL+H tuşunu kullanın. Yazdıklarımı bir daha dikkatli bir şekilde okuyunuz.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.

Virüs win10 da bulunuyor zaten. Siz silersiniz daha sonra yine olur.

1 Beğeni

Saol hocam deniyecem insallah ben de progamla yarısını bulmuştum

Neyi siilersem hocam ?

ismi değişen dosyalarınızı silip dosyalarınızı düzeltirseniz ve virüs hala varsa tekrar dosyalarınız değişir.

Ne yapmamı önerirsiniz hocam