Pardus'la uyumlu e-posta??

Milli e-posta sistemi varmı ?
Halka açık?

su an yok, ama Turkcell Yaani tarayicisiyla yapiyor,cok yakinda

https://forum.pardus.org.tr/t/yerli-tarayicimiz-yaani-ye-e-posta-ve-navigasyon-ekleniyor/9678

1 Beğeni

Selamün Aleyküm
Resmi delil niteliği taşıyan KEP hizmeti var. Ama ücretli

http://www.pttkep.gov.tr/

KEP e-imza, e-posta özelligi tasimiyor ne yazik ki

Yaani pardusa kuruluyor mu?

Arkadaşlar, büyüklerim, küçüklerim;

Yanlış anlamayın sert bir çıkış değildir bu. Konusu geçmişken değinmek istedim. Lütfen sadece yerlilik ve millilik üzerinden tercih yapmayalım. Biraz bize o sempatik gelen ürünleri inceleyelim. Yöneticiler lütfen yanlış anlamasın bu bir uygulamayı veya servisi kötülemek anlamında değil, uygulamanın kendi gizlilik sözleşmesi. Bir örnek vereyim; bir dönem benim de kendi ülkemizden çıkan teknolojiye destek vermek amacıyla kullandığım bir uygulama lifebox…

Bunu dünyada lifebox mı yapıyor sadece? Tabi ki de hayır. Hepimizin elindeki android otomatik Google yedeklemeli-senkronizasyonlu telefonlar var. Her şeyiniz işleniyor. Pardus topluluğundan yani “Özgürlük İçin” demiş bir dağıtımın topluluğundan daha çok özgürlük ve güvenlik hassasiyeti bekliyorum. Maalesef sadece yerlilik ve millilik yetmiyor.

Hata veya kusur varsa özür dilerim. Saygılar…

5 Beğeni

Selamün Aleyküm Hocam
Sonuna kadar kadar katılıyorum. Haklısınız.

1 Beğeni

özgür olmak için yerli ve milli olmak gerek diye düşünüyorum,ayrica lifebox kullaniyorum ve cok kaliteli bir yerli yedekleme programi

Aleyküm selam hocam. Teşekkür ederim. Aynı fikri paylaşan insanlar görmek güzel.

Sadece tamamen güvenmek ve teslim olmamak gerektiğini bilerek. Benim önerim bu. Elbette neyi nasıl kullanmanız gerektiği konusunda bana laf söylemek düşmez.

1 Beğeni

Hocam sizin için de milli olmayan ancak güvenlik konusunda iddialı bir mail servisinin adresini vereyim.

Ücretsiz olarak da kullanılabilir. Link’i inceleyin, hoşunuza giderse kullanırsınız.

Haklısın , benim düşüncem kör kütük yerli ve millilik değil zaten sadece Türkiye’nin yerli yazılımları belki daha güvenlidir diye basit bir düşünce :cold_sweat: ( Hem ne kadar güvenilirlerki ) ( Pardus un açık kaynak kodlu olmasından dolayı ona lafım yok​:sweat_smile:)

2 Beğeni

A post was split to a new topic: Thunerbird mail sorunu

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.