Pardusta bilgisayarın ekranını yansıtma

Hocalarım merhaba pardusta bilgisayarımın ekranıni akıllı tahtaya yansıtma özelliği var mi

Merhabalar;
Birçok linux dağıtımında kullanabileceginiz bir yöntemden bahsedeyim. Ekran görüntüsünü vlc,ffmpeg yada gstreamer programları ile bir video akışı haline getirip networke aktarabilirsiniz. Bu akışıda diger bir bilgisayar,tablet yada telefon üzerinden izleyebilirsiniz. Hem ses hem görüntüyü bu yöntemle aktarabilirsiniz. Pardusta üç programında sorunsuz çalışabildigi denendi. Örnek ffmpeg komutu.
ffmpeg -f x11grab -s 1280x720 -i :0.0 -r 25 -vcodec libx264 -f mpegts udp://224.0.0.1:1234
diğer windows yada linux bilgisayarda (vlc,fplayer,mpv,mplayer) gibi programlar ile izleyebilirsiniz. Örneğin
vlc udp://224.0.0.1:1234
komutu networkdeki yayını ekranda gösterecektir.

2 Beğeni

Hocam merhaba.

Bu konuda bilgim yok ama şöyle bir Share Screen on Multiple Platforms with Screen Leap - Marion Mehrer - YouTube videoda browser üzerinden görüntü yansıtmayı anlatıyor. deneme fırsatım olmadı. Bir de Teamviewer gibi programları denediniz mi acaba?

Selam,

Şöyle bir şeyler var. Ben denemedim fakat işe yaradığından bahsetmişler:

Sevgiler, saygılar.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.